Біологія бджоли Цікаво

Найбільша бджола світу живе в Індонезії

Megachile pluto, яка вважається на сьогодні найбільшою на нашій планеті бджолою, була вперше виявлена у 1859 році видатним вченим Альфредом Расселом Уоллесом. Після того, як тривалий час дослідники не могли знайти її знову, бджола вважалася вимерлою. Але гігантська комаха не зникла.

Фото: https://www.nationalgeographic.com/animals/article/worlds-largest-bee-rediscovered-not-extinct

У 1981 р. Ентомолог на ім’я Адам Мессер і знайшов її на трьох островах в Індонезії, на архіпелазі під назвою Північні Молуккські острови. Він написав про своє відкриття в 1984 році. Бджола була вперше сфотографована живою у дикій природі.

Не так давно два екземпляри комахи було продано на eBay за тисячі доларів, що викликає побоювання щодо її подальшого виживання. Комаха в 4 рази більша за своїх європейських медоносних родичів. Бджола, яка досягає до 3,8 см в довжину з розмахом крил 6,4 сантиметра, має великі щелепи, майже як у жука-оленя. Вона використовує їх, щоб зішкребти липку смолу з дерев, щоб побудувати нори в гніздах термітів, де самки вирощують своїх дитинчат.

Як і інші бджоли Megachile pluto харчується нектаром та пилком. Мессер писав у 1984 році, що ця одиночна бджола живе лише у повітряних курганах термітів, тому знайти її не зовсім просто.

Фотограф Клей БолтБолт і біолог з Прінстона Елі Вайман,  які зустрілися з бджолою позаминулого року були вражені звуком її крил: «глибокий, повільний звук, який ви майже могли відчути так само добре, як і почути». Вайман каже, що відчував рух повітря, коли вона пролітала. Найбільшими бджолами у світі вважаються тільки самки цього виду.

Комаху внесли до Міжнародної червоної книги, але юридично торгівлю цим видом ніщо не обмежує. Гігантській бджолі Уоллеса також загрожує вирубка лісів та втрата середовища проживання. 

Джерело: World’s largest bee rediscovered in Indonesia

Джерело: https://www.nationalgeographic.com/animals/article/worlds-largest-bee-rediscovered-not-extinct

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.