Гумор

У БДЖІЛ ТЕЖ БУВАЮТЬ СВЯТА

Це тільки здається, що бджоли стурбовані виключно роботою. Насправді, їхнє життя наповнене святами та традиційними розвагами. Ось кілька із них які спостерігав особисто.

СВЯТО ВРОЖАЮ

Відзначається першого непогожого дня після головного взятку. Цей день вважається вихідним. Напередодні цього свята у кілька сотень комірок зі свіжим нектаром спеціально кладеться трохи пилку з підвищеним вмістом дріжджів (ферменти не додаються). А за два-три тижні до свята, хмільний напій закупорюють прополісом з дубу. У день свята на прикрашений пелюстками квітів стільник, виставляються зразки сортів медів, зібраніх за рік, готується салат із різних сортів перги, замішаних на маточному молочку (його бджоли використовують замість майонеза). Хмільний нектар традиційно п’ється з великих келихів, виготовлених з черепів знищених за літній період ворогів – ос, шершнів, сестер-злодійок, а особливим шиком вважається сьорбнути з колишньої голови метелика «Мертва голова», причому це незмінно супроводжується веселим словесним каламбуром і гострословом. Прийнято говорити тости з напутливими словами молоді, яка йде в зиму, і вкотре переказувати стародавні, як світ, бджолині байки. Трутні до столу не допускаються. Мало того, після закінчення застілля передбачені бджоло-народні гуляння з усілякими розвагами, головне з яких – знущатися з самців. Їх смикають за кінцівки, змушують зображати танці джмелів, і дістають питаннями і глузуваннями про їх чоловічу неспроможність. З цього дня заведено відбирати у них їжу, не давати води та ізолювати на крайніх рамках. Після свята врожаю починаються бджолині святки, під час яких прийнято лінуватися, об’їдатися і виганяти трутнів з гнізда. Після того як з гнізда викинуть останнього самця, свято вважається закінченим. Настає великий піст – до початку цвітіння кульбаби.

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ КОРОЛЕВИ

У цей день кожному дозволяється зробити по ковточку маточного молочка, яким було вигодовано матку та секрет приготування якого зберігає та передає з покоління в покоління особливо привілейованою кастою бджіл. Свято має дві частини – офіційну та неформальну. Під час першої в урочистій обстановці матка зачитує доповідь у якій аналізується хід червлення за минулий період, підбиваються підсумки змагання з дружньою маткою сусіднього синього вулика та піддається гострій критиці сім’я жовтого вулика, спосіб життя якої сприяє спробам агресії та злодійства. Доповідь супроводжується дружним жужанням присутніх та традиційним врученням матці вищої нагороди сім’ї – “Героїня-мати-півмільйонниця”. Потім у неформальній обстановці, у вузькому колі передовиків медовиробництва починається неформальне спілкування: бджоли згадують розповіді своїх бабусь про те, якою була королева в молодості, остання ж, після одного-двох стаканчиків медовухи любить повздихати згадуючи свої любовні пригоди в хмарах і розповісти про не аби які чоловічі доблесті батьків присутніх.

Анатолій ГУРМАН, телеграм-канал автора: https://t.me/pasikadenzadnem

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.