Новини зі світу

АМАТОРСЬКЕ БДЖІЛЬНИЦТВО ГЕРМАНІЇ ЗАБЕЗПЕЧУЄ 20% ПОТРЕБ КРАЇНИ В МЕДІ

Сезон медозбору у Німеччині завершився. За даними Німецької асоціації бджолярів, цього року врожай очікується добрим. У середньому по країні він буде понад 21 кг із бджолосім’ї, що в кілька разів більше, ніж минулого сезону, холодного та дощового. Цього ж року, за словами бджолярів, було сонячно і сухо, але водночас ґрунт мав базовий рівень вологості. В результаті рослини добре росли, і бджоли змогли зібрати багато нектару.

У Німеччині налічується 152 000 бджолярів, які тримають приблизно 1,02 мільйони бджолиних сімей. Кожна з них виробляє в середньому від 20 до 30 кілограмів меду на рік. Загалом німецькі пасічники збирають до 25 000 тонн меду. Через торгові мережі мед продається під торговою маркою «Echter Deutscher Honig», яка є однією з найпопулярніших серед споживачів меду. Це покриває лише близько 20% попиту населення. У Німеччині один із найбільших показників споживання меду: 1 кілограм меду на одну особу на рік.

Менш одного відсотка виробників меду є професійними пасічниками, кожен з яких тримає від 300 до 500 бджолиних сімей. Більшість же бджолярів Німеччини – це любителі, які тримають бджіл як хобі або як невеликий побічний заробіток. Наприклад, точно пораховано, що у Баварії 33 600 бджолярів, які тримають 200 000 бджолосімей. У середньому 6,7 сімей на особу.

Практично всі бджолярі об’єднані у клуби за інтересами, клуби – у районні Асоціації, ті у свою чергу у Німецьку Асоціацію Бджолярів. Організацію сильну та впливову, яка надає потужну підтримку її членам.

Якщо бджоляр-аматор хоче продавати свій мед на комерційній основі, він має дотримуватись стандартів якості Асоціації. Такий мед знаходиться під контролем відділу охорони здоров’я країни, а Асоціація мітить етикетки продавця спеціальним сертифікатом, аналогом знака якості.

Число бджолярів-аматорів зростає. Це пов’язано з модою на це заняття, а не з бажанням заробити. Ціну на мед у 12-15 євро німці вважають низькою, яка не покриває витрат матеріалів та часу. Про аматорський характер бджільництва свідчить той факт, що останніми роками значно збільшилася кількість бджолярів, але не кількість бджолиних сімей. Ще спостерігачі відзначають велику плинність кадрів. Учнів і людей, які роблять перші кроки в професії багато, але також багато тих, хто кидає це заняття, зіткнувшись з першими труднощами.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.