Величезної поваги заслуговують бджолярі які боронять Україну у лавах збройних сил та волонтери, а також ті хто допомагає ЗСУ грошима, транспортом, воском для виготовлення окопних свічок, що зігрівають наших Захисників, виробляють лікувальні мазі і багато чого іншого. Блогери – пасічники які організовують збори іноді самі дивуються результатам та кількості небайдужих людей у нашій спільноті. Разом ми – сила!

Бджільництво – як галузь відчуває усі наслідки війни і це не тільки зруйновані пасіки, а й мобілізація пасічників, складності з кочівлею, здорожчання логістики та ветпрепаратів і багато чого іншого. Пасічники вимушені долати всі ці негаразди своєю працею, терпінням й наполегливістю.
Якщо проаналізуємо наслідки війни для бджільництва, можемо побачити, що незважаючи на рекордний обсяг експорту меду, рентабельність бджільництва падає – 11%. При цьому кількісні показники постачання меду на закордонні ринки зростають – понад 85 тис. т це +15% порівняно із обсягами 2023 р. Ціна за тонну українського меду в межах 1950 – 2120 $/т (-13%).
Готуючись до нового сезону, добре було б приділити увагу впровадженню сучасних технологій, пошуку своєї “продуктової ніші”, зниженню собівартості продукції – для того щоб пасіка була рентабельна. Зараз маємо велику кількість різних грантових програм від західних партнерів й від нашої держави, які націлені на технічну модернізацію виробництва, навчальні програми, впровадження сертифікації та найкращих методик.
За грантові гроші Ви можете придбати обладнання, спеціальні причепи до машини, щоб приїжджати з бджолами і отримувати монофлерный мед, який зараз дуже цінується покупцями або покращити свій “продуктовий прайс-лист” збором пилку чи іншими продуктами на які не звертали раніше увагу, а обладнання можна придбати за рахунок грантової допомоги. Потрібна тільки фантазія і бажання працювати.
Написання грантових заявок це не дуже складна робота, але потребує часу і уважного заповнення документів, якщо у вас це не виходить, то ви можете звернутися до професійних організацій пасічників або бізнес-консультантів які вам можуть допомогти зробити заявку на грант. Грант – це гроші які не повертаються, тобто вони даються вам як безповоротна грошова допомога і цим треба скористатися поки є така можливість. На сторінках нашої газети ми намагаємося донести цю інформацію до бджолярів.
Місяць лютий це найскладніший зимовий місяць для Пасічника, тому що саме в цей час бджоли дуже вразливі і потрібно багато уваги для їх збереження та виходу із зими. Бажано проводити щотижневий контроль і вчасно надати допомогу слабким сім’ям. В бджільництві немає дрібниць, все що робиться або не робиться вчасно, у підсумку, відбивається на кількості отриманого меду, воску та інше.
Наша мета – допомогти бджолярам знайти свої успішні рішення та повністю їх реалізувати і тому ми постійно працюємо над створенням професійного інформаційного середовища для пасічників – наповненого цікавою, корисною, емоційно позитивною та актуальною інформацією у зручному та доступному форматі
Україна понад усе! Разом до Перемоги!