Законодавство

Зміни до законодавства у бджільництві

Висоцький Тарас Миколайович.

Перший заступник Міністра аграрної політики  та продовольства України

За результати роботи робочої групи при Міністерстві аграрної політики та продовольства України маємо такі результати:

Перше, зміни у наказ № 338 про ізоляцію бджіл при обробці агрохімікатами, підписані Міністром і передані до Міністерства Юстиції.  

Тепер ця норма змінена з 3-х діб до 12 годин і має таке формулювання – «На період обробки власник пасіки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин.».. 

Друге, відносно реєстрації пошкоджень і фіксації збитків пасічників які завдала агресія російської федерації, методика визначення розміру збитків та правові норми регулюються наказом № 1328 від 28 червня 23-го року.

Запускається електронний реєстр постраждалих господарств разом із європейськими партнерами.

Поки що джерела компенсації немає, але все частіше йдуть розмови про вилучення і заморожених активів російській федерації за кордоном і можливо з цього року цей процес розпочнеться.Третє, робоча група ініціювала запит на допомогу від держави на проведення аналізів й досліджень при отруєнні бджіл для отримання підтвердження й встановлення факту отруєння агрохімікатами. На цей рік фінансування у бюджеті не передбачене, але робота ведеться далі і можливо будуть знайдені якісь механізми для вирішення цих завдань. 

One Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.