Анжелина Джоли
Цікаво

Анджеліна Джолі: фотосесія з роєм бджіл (відео)

Анджеліна Джолі любить бджіл і поважає бджолярів. Але побачити обличчя і тіло легендарної красуні, укритим бджолами, проте, навряд чи хтось очікував. Анджеліна Джолі позувала для National Geographic, щоб привернути увагу до Всесвітнього дня бджіл та до програми ЮНЕСКО-Guerlain, яка навчає жінок як бджолярів-підприємців і захисників місць проживання бджіл по всьому світу.

Фотограф Ден Вінтерс, бджоляр-любитель, розповіві, що черпав натхнення в знаменитому портреті Річарда Аведона 1981 року: лисого каліфорнійського бджоляра, оголений торс якого був покритий бджолами.

Джерело: https://www.nationalgeographic.com

Джолі нещодавно назвали «хрещеною матір’ю» п’ятирічно програми «Жінки для бджіл», запущеної ЮНЕСКО і французьким косметичним будинком Guerlain. Guerlain заявляє, що виділив 2 мільйони доларів на навчання та підтримку 50 жінок-бджолярів-підприємців в 25 біосферних заповідниках по всьому світу, які включені до списку ЮНЕСКО. За даними Guerlain, до 2025 року жінки побудують 2500 місцевих вуликів, рятуючи 125 мільйонів бджіл. У цьому році навчання пройдуть жінки з Болгарії, Камбоджі, Китаю, Ефіопії, Франції, Росії, Руанди і Словенії, а в 2022 році до них приєднаються інші жінки з Перу, Індонезії та інших країн. 

Основна мета програми – підкреслити різноманітність місцевих методів бджільництва, поділитися ноу-хау різних культур. Наприклад, в біосферному заповіднику Сишуанбаньна в Китаї місцеві жителі використовують колоду з дерев, що впали, запечатаних коров’ячим гноєм, для захисту бджіл взимку. У біосферному заповіднику Тонлесап в Камбоджі бджолярі вирощують сім’ї на похилих гілках, що спрощує збір меду, не руйнуючи колонію. В рамках програми «Жінки за бджіл» ні колонії, ні матки не будуть імпортовані, щоб уникнути вигнання місцевих бджіл або поширення хвороб.

 «Моєю головною турботою була безпека,— пригадує Ден Вінтерс подробиці фотосесії. — Всі на знімальному майданчику, крім Анджеліни, повинні були бути в захисних костюмах. На знімальному майданчику повинно було бути тихо і досить темно, щоб бджоли заспокоїлися… Анджеліна стояла зовсім нерухомо, покрита бджолами протягом 18 хвилин без укусів».

Відео: Телеканал 360


Джерело: https://www.nationalgeographic.com/environment/article/bee-conservation-women-entrepreneurs-angelina-jolie

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *