Апимондия США мед
Аналітика ринку

Апімондія вимагає, щоб влада США враховували інтереси світового бджільництва

На сайті Апімондії розміщено «Заяву Апімондії щодо запобіжних заходів проти демпінгу меду в США» такого змісту:

Міжнародна федерація бджільницьких асоціацій – Апімондія , що представляє бджолярів усього світу і виступає за науковий, екологічний та економічний розвиток бджільництва та за міжнародну співпрацю між бджільницькими асоціаціями, науковими інститутами та іншими структурами, пов’язаними з бджільництвом. Ми надаємо експертні технічні послуги ООН (через ФАО), Інтерполу та іншим міжнародним організаціям, а також політикам, що  приймають рішення на всіх континентах.

Апімондії стало відомо, що до влади США була направлена ​​петиція про накладення антидемпінгових санкцій на п’ять країн – головних експортерів меду в США: Індію, В’єтнам, Україну, Бразилію та Аргентину.

Безперечно, ринок продуктів бджільництва в США необхідно захищати так само, як і аналогічні ринки в інших країнах, проте тут неприйнятний односторонній підхід.

Головні причини падіння цін на мед на світовому ринку полягають у тому, що продажі меду на цьому ринку не відповідають критеріям, якими керуються американські бджолярі, а також у широкомасштабній фальсифікації меду. Антидемпінгові заходи в США не вирішать проблему, а швидше призведуть до загострення конкурентної боротьби на інших ринках і до нового падіння цін на мед, що, в кінцевому рахунку, буде мати руйнівні наслідки для всього сектора. В результаті можуть також зрости масштаби збуту фальсифікованого меду в США.

Ми рекомендуємо замість введення міжнародної блокади активізувати боротьбу проти масштабно поширеної в світі фальсифікації меду. Необхідно ефективніше використовувати доступні сьогодні новітні методи розпізнання фальсифікату. У той же час слід визнати, що деякі комерційні партнери іноді експортують мед в кількостях, що далеко перевищують їх реальні виробничі можливості.

Ми переконані, що введення згаданих антидемпінгових заходів в найближчій перспективі негативно позначиться на світових цінах на мед. Це може також негативно позначитися і на якості меду. За допомогою антидемпінгових заходів з цією проблемою впоратися неможливо.

Апімондія просить Міністерство торгівлі і Комісію з міжнародної торгівлі США усвідомити, що проблема, яка розглядається виходить за рамки «рядового» демпінгу і може мати далекосяжні наслідки для світової продовольчої безпеки і продовольчого суверенітету. І це – в умовах, коли зміна клімату і пандемія коронавірусу створили серйозні загрози для населення світу і для системи забезпечення продовольством. COVID – 19 сприяв підвищенню інтересу до бджільництва, так як люди, що втратили роботу в містах, кинулися до сільської місцевості  у пошуках джерел прибутку.

Апімондія готова надати Міністерству торгівлі і Комісії з міжнародної торгівлі США своїх незалежних експертів (не пов’язаних з жодною з перерахованих вище сторін) для надання допомоги в розумінні технічних і економічних аспектів розглянутої проблеми. Апімондія може також надати необхідну технічну інформацію.

Заклик бджільницького сектора США про допомогу обгрунтований і закономірний, але нам необхідно шукати колективне рішення, оскільки зазначена вище проблема стосується не тільки США.

Апімондія призначила свого декана – пана Жиля Ратія головним представником з цієї проблеми, а президента Комісії з науки, технологій бджільництва і якості пана Етьєна Бруно – технічним представником. Вони ніяк не пов’язані із зазначеною проблемою.

Їх контакти: Mr. Gilles Ratia, France – tel. +33 607684939 – E-mail: gilles@apiservices.com

Mr. Etienne Bruneau, Belgium – tel. +32 (0) 10473416 – E-mail: bruneau@cari.be

Копії кореспонденції з цими двома нашими представниками просимо надсилати в офіс Апімондії: apimondia@mclink.it

З повагою, Жиль Ратія, декан Апімондії, Пітер Козмус, віце-президент Апімондії

Довідка

Петиція Асоціації американських виробників меду (AHPA) і Асоціації меду  (SHA) про запобігання демпінгового імпорту сирого меду з Аргентини, Бразилії, Індії, України і В’єтнаму була направлена ​​в Комісію з міжнародної торгівлі і Міністерство торгівлі США 21 квітня 2021 року. Петицію також підписала Американська федерація бджільництва (ABF).

18 травня 2021 року Міністерство торгівлі опублікувало в Федеральному реєстрі повідомлення про початок антидемпінгового розслідування, позначивши розрахункову демпінгову маржу для імпорту меду з Аргентини в 9,75-49,44%, з Бразилії – в 83,72%, з Індії – в 27, 02-88,48%, з України – в 9,49-92,94% і з В’єтнаму – в 47,56 -138,23%.

Передбачається, що перераховані антидемпінгові мита можуть бути введені в середині листопада 2021 року, після чого імпортери будуть зобов’язані вносити відповідні депозити готівкою при оформленні документів на імпорт меду з перерахованих країн.

4 червня 2021 Комісія з міжнародної торгівлі США одноголосно погодилася, що є всі підстави вважати, що імпорт сирого меду за несправедливими цінами з Аргентини, Бразилії, Індії, України і В’єтнаму завдає шкоди індустрії США, що виробляє сирий мед.

Автор: Пономарьов А.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *