Новини з України

БДЖОЛЯР З МИКОЛАЇВЩИНИ НАЛАГОДИВ ЕКСПОРТ МЕДУ ДО НІДЕРЛАНДІВ

Розвивати бджільництво Дмитро Митковський почав близько двадцяти років тому, поступово здобував досвід, щороку збільшував кількість бджолосімей. Коли його пасіка зросла до 150 вуликів – створив фермерське господарство, яке стало офіційним виробником меду.

У березні вулики підприємця були пошкоджені уламками російської ракети. Крім того, пасічник втратив частину обладнання для відкачки меду. Однак це його не зупинило – чоловік релокувався на захід Миколаївщини та відновив бізнес. У цьому йому допоміг Проєкт USAID «Економічна підтримка України».

Дмитро отримав консультації із ведення експортної діяльності, знайшов компанію-переробника, яка підготувала мед до експорту, оформив необхідні дозволи, отримав сертифікат з німецької лабораторії про якість меду та експортував свою продукцію до Нідерландів.

 «У мене було 1,5 тонни меду, такий об’єм бджолярі зазвичай не можуть експортувати, це замала партія. Але ми знайшли завод, який погодився зробити гомогенізацію нашого меду і пройшли цей шлях. Бджолярі часто не хочуть займатися оформленням документів, бо це довго та дорого. Але пройшовши один раз, ти знаєш, як діяти далі. Я дуже хочу, щоб мої колеги знали, що можливо оформити документи, щоб експортувати самим або в кооперації з іншими пасічниками», – ділиться пасічник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.