За рішенням ради “Бджолярського кругу” 2-3 жовтня 2021 року на базі імені Соїча, в селищі Старий Салтів, Харківської області відбудеться Всеукраїнський “Бджолярський круг”. Окрім традиційного святкування “медових обжинок” передбачені 5-ти годинне пленарне зібрання, виставка-продаж обладнання, реманенту та інвентарю. Реєстрація учасників: з 18-ї години 1 жовтня по 12-у годину 2 жовтня.
- Детальна програма наразі ще готується, найближчим часом вона буде опублікована., розповідає кошовий “Бджолярського кругу” у Харківській області Федір Дейнека – Як правило, ми запрошуємо на захід цікавих гостей: відомих та заслужених в галузі бджільництва людей, організовуємо невеликий концерт, нагороджуємо кращих пасічників медалями “Бджолярського кругу” за заслуги перед пасічницькою громадою. Ну і, звичайно ж, “Бджолярський круг “ – це два дні приємного відпочинку та спілкування. До того ж, на березі Салтівського водосховища серед мальовничої слобожанської природи.
Цьогорічний “Бджолярський круг” – вже дев’ятнадцятий. Перший відбувся в 2003 році на Київщині. Традицію проведення “Бджолярських кругів” започаткував Василь Олексійович Соломка ( дід Василь, як шанобливо називають його українські пасічники). Крилатий вислів Василя Олексійовича “Хлопці, до рою!” і сьогодні залишається гаслом Всеукраїнського “Бджолярського круга”.
“Бджолярський круг” — відродження давньої традиції святкування завершення пасічницького сезону. У минулі часи 2-10 жовтня відзначалася «Бджолина дев’ятина». У ці дні бджолярі збиралися разом, вживали мед, та медові напої, випікали медове печиво, пригощали продуктами бджільництва рідних та знайомих.
Автор: Саріогло І.