Новини з України

Буковинський мед – конкурент “золотого меду”

Буковинський мед – конкурент “золотого меду” мануки!

У румунській пресі активно розганяється інформація (яка нібито була опублікована в авторитетному науковому виданні Scientific Reports), згідно з якою буковинський мед з цієї країни має вражаючі терапевтичні властивості, сильніші за знаменитий мед мануки. 

За два роки дослідники з Університету Штефана чол Маре в Сучаві (Румунія) вивчили 70 зразків меду з цього регіону та порівняли їх із трьома сортами хваленого меду Манука та з’ясували, що всі вони виявили сильнішу бактерицидну та інгібуючу активність. 

Мед на аналіз приходив від семи бджолярів цього гірського регіону, але особливо відзначився падевий мед монастиря Сихастрія Рашкай, розташованому посеред лісу в повіті Сучава. Ченці утримують 40 бджолосімей. Їх падевий мед бджоли виробляють із деревного соку та солодких виділень комах. Він густий і має трохи карамелізований смак. Він показав найвищі результати якості і, що особливо приємно, заткнув за пояс найчистіший і найдорожчий мед мануки. 

Ну що ж, приємно, що знайшлися таки пасічники, які втерли носа новозеландським і австралійським колегам і що особливо приємно, зробили це наші найближчі сусіди.

Золотий мед

У магазині Globus у Цюріху (Швейцарія) 230-грамова банка меду Манука MGO 2050+ (мед з максимальною концентрацією метилгліоксаль (MGO), речовиною, яку вважають вирішальним активним інгредієнтом для особливої ​​антибактеріальної дії цього меду) від новозеландської компанії The True Honey Co. коштує 1900 франків (неймовірні 87 000 гривень)! Щоправда, на сайті компанії ціна можна сказати навіть божа – всього 67 000 грн.  

Стверджується (в основному виробниками), що мед мануки має сильнішу антибактеріальну дію, тому його рекомендують використовувати при лікуванні ран та запалень. Крім того він зміцнює імунну систему, допомагає при шлунково-кишкових розладах та зменшує подразнення шкіри та прищі. Однак це не підтверджено. 

Чому цей мед такий дорогий? Мелоді Солтані, генеральний директор The True Honey Co., пояснює: «Наші ціни ґрунтуються на витрачених зусиллях. Щоб досягти такого висококонцентрованого MGO в цьому продукті, нам доводиться відправляти вулики та бджолярів у важкодоступні місця. У деякі секретні місця медозбору ми доставляємо вулики на вертольотах, а бджолярів просимо одягати на очі маски для сну, щоб вони не могли визначити місцезнаходження пасіки. Не дивлячись на ціну мед MGO 2050+ (1900 франків) доступний тільки на замовлення.

Якщо ви приймаєте чайну ложку на день, ви можете їсти 240-грамову баночку меду за 3,5 тижні». (Втішив, справді, якщо так рахувати, то начебто й не дорого, лише 3500 гривень за ложечку, прим. автора). 

Треба відзначити, що місцева преса не дуже шанує мед мануки, саме за неадекватно завищену ціну, навіть для багатої Швейцарії.

Наприклад, редактор кулінарного журналу “20 Minuten” Луїза Фаупель не вразиться його смаком “Мед – дуже хороший мед. Не більше. Враховуючи ціну, використовувати його в кулінарії немає сенсу”. 

А ось як висловився Адріан Фрутігер, колишній лікар інтенсивної терапії та анестезіолог, а нині бджоляр-аматор. «Єдине, що науково доведено – MGO вбиває деякі бактерії у лабораторії. Це ефект in vitro (у пробірці). Мені невідомі якісь клінічні випробування на хворих людях.

Я б і близько не витрачав таких грошей на мед Манука. Запевняю вас, 500 грам мого меду за 15 франків (690 гривень) анітрохи не гірше. Хоча мої бджоли не літають на вертольотах, та й я обходжусь без маски для сну.

Телеграм-канал «Пасіка день за днем”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.