мед дети
Апітерапія

Чи можна дітям давати мед

Цілющі властивості меду відомі людям вже декілька тисячоліть. Цей смачний і поживний продукт наші предки споживали як безпосередньо, так і в складі великої кількості страв, що приготовані з додаванням меду. Як правило, з основних переваг меду, як продукту харчування, можна виділити такі:

  • Здатність підвищувати імунітет організму. Завдяки речовинам, що містяться в цьому продукті, дитина буде значно витривалішою і матиме імунітет до більшості хвороб, починаючи від звичайної застуди, та закінчуючи тяжкими інфекційними захворюваннями.
  • Здатність нормалізувати роботу кишечника. Регулярне споживання певної кількості меду, дозволяє уникати таких проблем, як дисбактеріоз та багатьох інших порушень функції кишечника.
  • Здатність заспокоювати нерви. Всім відомо, що дитина з проблемами нервової системи є більш схильною до різноманітних захворювать.Введення в раціон дитини меду, дозволяє зробити дитину більш витривалою та спокійною. Такий малюк значно краще спить, що дуже необхідно для його розвитку.

Що робити з алергією дитини на мед

Досить часто, молоді батьки жаліються на те, що дитина має алергічні реакції на мед та всі продукти харчування, що містять його в своєму складі. Насправді, все не так страшно.

Перш за все, в більшості випадків, в дитини буває алергія не на сам мед, а на пилок певних видів рослин, з яких бджоли його збирали. В такому випадку, варто спробувати просто змінити один тип меду на інший. Наприклад, якщо алергія була помічена при вживанні акацієвого меду, то варто спробувати перейти на гречаний або липовий.

Як правильно давати мед дітям

Як казав відомий лікар Парацельс, «будь-які ліки є отрутою, а будь-яка отрута ліками. Все залежить від дози». Саме тому, у випадку з дітьми, варто дотримуватися певних правил, які є квінтесенцією накопиченого людьми досвіду.

Перед усім, зовсім маленьким дітям ( до року) мед давати не рекомендовано взагалі. Маленький організм ще не в стані перетравити такий продукт. А от починаючи з дошкільного віку, можна поступово вводити мед в раціон дитини. При цьому, варто не поспішати. Починати варто з половини чайної ложки і поступово довести до 1 столової ложки.

Дітям молодшого шкільного віку, навпаки, мед дуже корисний. Він підвищує здатність вчитися та зміцнює імунітет. Однак, не варто таким дітям споживати меду більш ніж 3 столових ложки в день.

Для підлітків мед, також, дуже корисний. Однак, варто пам’ятати, що цей продукт містить дуже велику кількість вуглеводів. Тому, дітям, схильним до повноти, варто обмежити денну дозу.

Вважається, що не варто давати дітям мед у чистому вигляді. Краще змішати його з іншими продуктами. Наприклад, додати мед в чай або давати його з солодким сиром, кисломолочними продуктами, чи натуральними соками.

Джерело: https://happybee.com.ua/happybee-info/%D0%A7%D0%B8%20%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%20%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8%20%D0%BC%D0%B5%D0%B4%20%D0%B4%D1%96%D1%82%D1%8F%D0%BC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *