Апітерапія Продукти бджільництва

КРАЩА ЗВИЧКА – РЕГУЛЯРНО ВЖИВАТИ ПРОПОЛІС

У Стародавньому Єгипті прополіс використовували разом із медом для бальзамування тіл померлих фараонів. У Стародавній Греції Аристотель приписував лікувальні властивості всім продуктам бджільництва і особливо виділяв прополіс. Стародавні римляни використовували прополіс для виготовлення пов’язок на рани. Сучасна медицина має більше наукових даних про склад та властивості цієї речовини на організм людини, тому лікарі сміливо рекомендують прополіс для вирішення низки проблем для здоров’я.

Прополіс має складний хімічний склад і містить понад 300 різних сполук. В основному це рослинні смоли (50%), віск (30%), ефірні олії (10%) та інші органічних речовин (10%). У прополісі можна виявити вітами, такі як В1, В2, В6, С та Е, амінокислоти, флавоноїди, мінерали, складні ефіри та пилок.

Пульмонолог, алерголог та апітерапевт Зориця Плавшич зазначає, що прополіс рекомендується для профілактики та лікування багатьох захворювань. Особливо ефективний він є у протистоянні запальним процесам та інфекційним захворюванням. Лікар рекомендує простий рецепт: двічі на день додавати до чайної ложки меду 15 крапель настоянки прополісу. Цю суміш треба тримати в роті доти, доки вона не насититься слиною, а потім проковтнути. Після цього не приймати їжу і воду протягом 10 хвилин, щоб через слизову оболонку ротової порожнини всмокталася максимальна кількість діючих речовин. Це відмінна профілактика бактеріальних та вірусних інфекцій, сприяє запобіганню запальних процесів та благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт людини. Цю комбінацію можна використовувати цілий рік без побічних ефектів, оскільки вживання продуктів бджільництва є безпечним, за винятком випадків алергії.

Чистий прополіс, або вже приготовані настоянки краще купувати безпосередньо у пасічників, яким довіряєте, оскільки на ринку є невеликий відсоток цієї речовини, який не відповідає суворій вимогам ГОСТу. Прополіс підробити неможливо, але іноді в ньому міститься більше, ніж допустимо воску, пилку або інших органічних сполук. Це не загрожує вашому здоров’ю, лише певною мірою знижує ефективність цього природного бальзаму.

Анатолій ГУРМАН, телеграм-канал автора https://t.me/pasikadenzadnem 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.