Апітерапія

Лікування гаймориту прополісом

Для полегшення самопочуття хворого на гайморит часто використовують засоби народної медицини. Вони не поступаються лікарським препаратам в ефективності, але мають більш природний та дбайливий вплив на організм. Прополіс при лікуванні гаймориту проявляє свою ефективність за рахунок своєї антибактеріальної дії. Він усуває набряк та сприяє відтоку слизу з порожнини носа.

Користь прополісу при лікуванні простудних захворювань полягає в наступному:

  • зняття запального процесу;
  • очищення організму від токсичних речовин;
  • усунення інфекції та вірусів;
  • відновлення дихальної функції;
  • імуномоделюючу дію;
  • посилення дії антибактеріальних препаратів.

Після закапування в порожнину носа значно полегшується процес дихання. До переваг такої терапії відносять швидку дію лікарського засобу. Ще однією перевагою є низька можливість розвитку побічних ефектів. Це зумовлено природним походженням лікувального засобу.

Гайморит супроводжується скупченням слизу в пазухах в результаті запального процесу. Застосування препаратів прополісу допомагає усунути запалення та розширити кровоносні судини, що сприяє нормалізації дихальної функції. Назальні краплі та спреї або зрошення водним розчином прополісу застосовують регулярно, краплями по 2-3 рази на день у кожну ніздрю по-черзі. Додатково можна робити інгаляції та промивання.

Перед початком лікувальної терапії бажано відвідати лікаря, щоб переконатися у відсутності протипоказань.

Інгаляції з прополісом при гаймориті довели свою ефективність. Прополіс та настоянку прополісу використовували в інгаляторі. Настоянка прополісу при гаймориті застосовується курсом у поєднанні з іншими лікарськими засобами. При правильному використанні, досить швидко позбавляє закладеності носа та дискомфорту.

Лікарі рекомендують робити інгаляції із прополісом двічі на день. Процедура допомагає відновити дихальну функцію майже миттєво. До її протипоказань відносяться:

  • хронічна форма гнійних захворювань дихальної системи;
  • збільшена температура тіла;
  • період загострення гаймориту.

Олеопрополіс (масляний екстракт прополісу) застосовують для закладання в носові ходи турунд та компресів. Найчастіше застосовують як ефективний профілактичний засіб у сезон застуд. Він відрізняється знеболюючою та регенеруючою діями. При регулярному використанні він справляється із закладеністю носа, спричиненою набряклістю слизової оболонки. Інгредієнти: масло обліпихи; прополіс.

Важливо зробити просту процедуру на виявлення алергії на продукти бджільництва.

Перед застосуванням засобів, виготовлених на основі прополісу необхідно провести тест на наявність алергічної реакції. Невелику кількість, наносять на внутрішню поверхню ліктя. Через 1-2 години оцінюють реакцію організму. Відсутність висипу, сверблячки та набряклості свідчать про можливість застосування продукту бджільництва. У разі виникнення симптомів алергії використовувати не можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.