Новини з України

ЛУГАНСЬКИЙ БДЖОЛЯР ВІДНОВЛЮЄ ПАСІКУ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ

Пасіка Романа Бурджанадзе залишилася у тимчасовій окупації в Луганській області. Бджоляр із родиною виїхав до села на Дніпропетровщині і вирішив створювати пасіку заново. Зараз готує нові вулики, в які навесні планує заселити бджолосім’ї.

Вдома Роман Бурджанадзе п’ять років розвивав промислову пасіку. Вона налічувала 200 вуликів і приносила стабільний дохід. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну чоловік з родиною на початку березня змушений був залишити домівку та улюблену справу. На другий день війни пасіка опинилася в окупації, туди не було доступу, тож забрати із собою бджоляр нічого не міг.

Переїхавши до Дніпропетровщини, Роман Бурджанадзе за допомогою фахівців проєкту USAID підготував бізнес-план і отримав грант від держави за програмою «Єробота» на 250 тис. грн. Ці гроші він витратив на придбання деревини для вуликів, рамок, іншого інвентаря, закупівлю бджолопакетів. Також бджоляр взяв на роботу двох переселенців.

«На Дніпропетровщині гарні медоноси: є трави, акація, ліс, річка. Сподіваюся, що отримаю смачний мед», – зазначив Роман Бурджанадзе.

Крім того, луганський пасічник, не знайшовши в регіоні якісної вощини, подав заявку на грант від Данської ради у справах біженців і отримав 15 тис. євро на закупівлю обладнання для виробництва вощини. Його виготовляє виробник із Харківщини, чий завод постраждав через обстріли російських військ. І хоча потужності частково зруйновані, замовлення взяли в роботу.

«Я подумав, що ця вощина потрібна не лише мені, а багатьом бджолярам у регіоні, – зауважив Роман Бурджанадзе. – Маючи виробництво, я зможу забезпечувати їхні потреби. Очікую, що отримаю обладнання вже найближчим часом, а наступного року запускатиму лінію в роботу. Я зможу виготовляти до 5 тонн вощини на місяць».

Бжоляр уже подав заявку на придбання приміщення (цеху) через аукціон, де планує виробництво вощини.

Він чекає весни, щоб створити нову потужну пасіку, 120 вуликів для якої вже готові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.