Апітерапія

Мед лікує краще, ніж антибіотики

Коли мед потрапив в заголовки газет як кращий засіб від кашлю та застуди, ніж антибіотики, бджолярі залишилися задоволені.

«Я говорю це цілу вічність», – каже Карлі Хупер, у якої є 12 вуликів поруч з її будинком і у неї є медовий бізнес.

Дослідження, опубліковане в журналі BMJ Evidence Based Medicine, показало, що мед є більш ефективним засобом від кашлю, закладеності носа і болю в горлі, ніж багато традиційних ліків.

Дослідники з Оксфордського університету рекомендували мед як дешевий і доступний засіб для лікування симптомів інфекції верхніх дихальних шляхів (URTI), на яку антибіотики не діють.

Медом лікуються вже давно

Для бджолярів результати не стали несподіванкою. Енн Роубері, голова Британської асоціації бджолярів, зазначає, що про лікувальні властивості меду знали ще в стародавні часи.

Енн Ровберрі, голова Британської асоціації бджолярів, зі своїми бджолами.
Фотографія: Сем Фрост / The Guardian.

«Мені здається, іноді ми забуваємо, що у нас вже є непогані ліки».

Роубері, у якої вдома в Баті близько 20 вуликів, ліукує  медом  порізи і садна та використовує його як підсолоджувач з низьким вмістом сахарози.

Бджоли також виробляють прополіс: схоже на смолу з’єднання з протизапальними і антимікробними властивостями, яке, за словами Роубері, є «дуже хорошим ополіскувачем для рота».

Мед для бьюті індустрії

Карлі Хупер надихнулася  на створення своєї лінійки засобів по догляду за шкірою Beeutiful після того, як прочитала про мед, який використовували для лікування ран солдатів під час Першої і Другої світових воєн.  Співавтор доктор Джозеф Лі каже, що основна увага в дослідженні приділялася тому, як зменшити шкоду від надмірного призначення антибіотик.

Карлі Хупер: «Бджоли – моє життя».
Фотографія: Аніта Паррі

За словами Роубері, бажання возз’єднатися зі світом природи викликає підвищений інтерес до бджільництва. Тенденція до зростання виникла ще до Covid-19, але в умовах ізоляції, за її словами, у багатьох було більше часу, щоб зайнятися хобі, оскільки онлайн-курси з пасічного господарства процвітають.

Енн Ровберрі: «Мед – це просто бонус».
Фотографія: Сем Фрост / The Guardian.

У TikTok відео про бджільництво переглянули 220 мільйонів разів. Роубері каже, що багатьох бджолярів-любителів мотивує захоплення бджолами, а не їх урожай:

«Дуже цінно сидіти тихо і дивитися, як бджоли займаються своїми справами … Мед – це просто бонус».

Зіркові бджолярі

Пол Хекіміан, директор некомерційної організації HoneyLove, допомагав багатьом відомим особистостям утримувати вулики. За його словами кількість звернень помітно зросла. Серед відомих ентузіастів бджолярства  такі актори, як Морган Фріман, Леонардо Ді Капріо і Семюел Л. Джексон.

Повідомляється, що Ед Ширан встановив вулики в своєму маєтку в Саффолку під час ізоляції, в той час як Девід Бекхем розмістив в Instagram відео, на якому він будує свої власні вулики з набору і його сім’я в костюмах бджіл.

У квітні актор Кріс Хемсворт поділився відеороликом, на якому його діти дивляться вулик Flow австралійського виробництва, який  виробляє мед «на розлив» та викликає суперечки серед бджолярів.

Як попереджає Хупер, бджільництво  не може бути просто хобі, орієнтованим на соціальні мережі:

«Це не просто отримати бджіл і зайти в Instagram … Важливо зробити все правильно».

Її інтерес викликала газетна стаття 13 років тому. Тепер, каже Хупер, «бджоли – моє життя». Для тих, хто готовий витратити час на навчання, це корисно і цікаво.

«Коли ти одягнений в щільний бавовняний костюм пасічника , в ньому жарко і пітно, і це не дуже гламурно, але я повністю захоплена тим, що роблю».

Насправді Роуберрі хоче скоротити кількість вуликів, щоб у неї було більше часу, щоб насолоджуватися ними . “Там фантастичне суспільство – є чому у нього повчитися», – говорить вона.

Джерело: https://www.theguardian.com/environment/2020/aug/21/british-apiarists-knew-it-all-along-honey-is-the-bees-knees

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *