Мед из дуба
Медоноси/насіння

Мед з присмаком чорносливу

Для багатьох може стати великою несподіванкою те, що дуб цвіте і що він – досить хороший медонос та пилконос.

В окремі роки з жіночих квіток дуба бджоли можуть зібрати багато нектару. Як правило, медозбір з дуба хороший, якщо весна пізня і попадає сприятлива погода на його цвітіння, яке триває до двох тижнів. Але часто період цвітіння дуба посідає період розвитку сім’ї і майже весь мед йде в розвиток сім’ї.

Визначити, що почався хороший медозбір із дуба на пасіці легко, від вуликів йде важкий дух дубових квітів. Але бджоли збирають мед не лише з квітів дуба. На дубі часто з’являється медвяна роса та падь. У місцях, де дуб займає великі масиви, бджоли збирають багато меду з медяної роси та паді, з яких виробляють непридатний для зимового поїдання падевий мед. Щоб уникнути масової загибелі бджіл, під час зимівлі такий падевий мед відкачують.

Медопродуктивність дуба починається від 60 кг/га і дуже залежить від віку дерев, які розпочинають медувати в 40-50 років.

Дуже цінний дуб, як пилконос. З його чоловічих квіток бджоли за день здатні заповнити лоток для збору пилку. Пилок має специфічний, зеленуватий відтінок.

Дубовий мед на території більшості країн – велика рідкість. Як правило, квітковий дубовий мед весь йде на розвиток бджолосімей, а падевий дубовий мед – не є популярним. Але,скажімо, в Іспанії квітковий дубовий мед з дуба скального яскраво-жовтого кольору, користується популярністю  так само, як і  падевий дубовий мед, що має смак з відтінком чорносливу. 

Джерело: https://ylejbees.com/medonosy/719-dub-lesnye-derevya-medonosy-pyltsenosy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *