виды пчел
Цікаво

Несподівана видова особливість бджіл

Переважна кількість видів рослин і тварин поширені у світі за певним законом відомим у науці як широтний градієнт. Відповідно до нього різноманітність живого світу збільшується до тропіків і зменшується до полюсів.

Сінгапурські вчені вирішили створити видову карту планети поширення бджіл. Це дослідження необхідно для того, щоб у майбутньому відслідковувати динаміку видових змін цих комах, що дуже важливо для глобальної біологічної безпеки. Вони проаналізували 6 мільйонів даних про згадки в наукових роботах про різні види бджіл на планеті. Висновки багато в чому стали несподіванкою.

Насамперед, виявилося, що видів бджіл більше ніж видів птахів та ссавців разом узятих – їх 20 000. Але головне, відкриття полягало в тому, що поширення бджіл суперечить закону широтного градієнта. Це велика рідкість у світі тварин. Виявилося, що різноманітність бджіл поблизу екватора значно менша, ніж, наприклад, у посушливих районах планети. Максимальна видова різноманітність бджіл зафіксована у США, багато їх також у Північній Африці та країнах Близького Сходу. 

Вчені знайшли цьому досить несподіване пояснення. На їхню думку, тропічні ліси дають значно менше кормів для бджіл, ніж низькі рослини в лісостепах, степах і навіть напівпустель.

Ще один із висновків – у північній півкулі більше видів бджіл, ніж у південній.

Результати дослідження опубліковані у журналі Current Biology.

Автор: Анатолій ГУРМАН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.