“Поширення ковіду в світі мало тяжкі наслідки як для суспільства, звичайних людей, так і для галузей економіки. Якщо розглядати сектор бджільництва, то з початком цих подій велика частина звичних заходів і діяльності в цілому була або припинена, або піддалася значним змінам. Наприклад, бджолярі не могли відвідувати інші країни і обмінюватися досвідом, багато іноземних найманих працівників не змогли прибути до роботодавців через закриті кордони”, – сказав на брифінгу 16 вересня в Уфі генеральний секретар Міжнародної федерації бджільницьких асоціацій – «Апімондії» Ріккардо Джанноне-Себастіаніні.
За його інформацією, в ряді країн через проблеми в бджільництві ціни на медову продукцію значно зросли, “таким чином виробники намагалися компенсувати збитки від пандемії”.
Серед “основних викликів, з якими зараз доводиться стикатися бджолярам”, уточнив він, – проблема глобального потепління і обумовлені цим повені в ряді країн, а в деяких країнах, навпаки, посуха і ерозія грунту, хімізація в суміжних галузях сільського господарства.
Крім того, міграція бізнесу бджолярів (в разі, коли з-за певної привозної породи бджіл завдається шкода екосистемі території) або надмірна локалізація на території декількох бджолярів також шкодять навколишньому середовищу, інтенсифікація виробництва завдає шкоди галузі в цілому. Серйозною залишається проблема фальсифікації меду, число таких фактів збільшилося в результаті пандемії.
Разом з тим, зазначив представник федерації, “будь-яка криза – це джерело можливостей”.
“Можливо, ця пандемія забезпечила особливий інтерес і роздуми в суспільстві про користь меду і долю бджільництва, особливе ставлення до навколишнього середовища і до існування бджоли. Пандемія змусила нас переглянути свої погляди на очевидні, здавалося б, речі”, – підкреслив він.
Джанноне-Себастіаніні повідомив, що в зв’язку з пандемією, 47-й конгрес Міжнародної федерації бджільницьких асоціацій “Апімондія” який мав бути проведений 2021 року в Уфі, перенесений на 2022 рік.
Джерело: interfax-russia.ru.