Цікаво

ПАСІКА У ВЯЗНИЦІ

Адміністрація в’язниці міста Віджевано (Італія) виступила з ініціативою створення в установі курсів бджолярів. Ідейними натхненниками цього проекту, мета якого перевиховання та інтеграція в суспільство засуджених, виступили доктор Альберто Піцціні, президент місцевої асоціації бджолярів Nasi Arcobaleno Енріко Маландр, а також Клауді Коста помічник-добровольець, який роками працював із ув’язненими над технікою бріколажа і навчанню дрібному рукоділлю.

У жовтні почалися теоретичні заняття для дев’яти ув’язнених у чоловічому відділенні, а незабаром буде задіяна і жіноча секція. Курс буде включати 7 теоретичних занять по півтори години кожне і 5 практичних занять на пасіці, які пройдуть влітку. Ув’язнені також будуть навчатися збирати вулики у тюремній столярній майстерні. Добутий мед буде реалізований і піде на потреби установи.

«Я вважаю, що бджоли та бджільництво можуть відіграти важливу роль у процесах перевиховання ув’язнених завдяки чудовому прикладу, як розумно влаштована їхня спільнота. Це може стати чудовою відправною точкою для роздумів про майбутнє», – сказав доктор Альберто Піцціні.

«Як установа ми зобов’язані вести роботу з перевиховання ув’язнених, – пояснює Давиде Пісапія, директор в’язниці Віджевано, – І навчання у наших стінах бджільництву має велике виховне значення. Я дуже задоволений проектом, сподіваюся, що згодом він зможе розвиватися і залучати все більшу кількість ув’язнених і, можливо, хтось, відбувши покарання, зможе застосувати отримані знання на практиці і стати бджолярем. Адже асоціацією API Lombardia, яка надала свою програму навчання, після закінчення курсу надаватиме диплом бджоляра».

На фото: один із вуликів зібраний та прикрашений у тюремній столярній майстерні.

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.