Пасіки Індія
Цікаво

Пересувні фургони для відкачки меду повинні покращити дохідність пасік у Індії

Центральною владою Індії розроблена велика програма Honey Mission по підтримці пасічників країни. Її ціль збільшення виробництва меду, працевлаштування сільського населення (особливо молоді), забезпечення додаткового доходу фермерам, а також підвищення врожайності за рахунок більш якісного запилення. 

До програми долучилися великі комерційні компанії які допомагають бджолярам отримати освіту, придбати засоби утримання бджолиних сімей, вигідно продати медову продукцію. Одним з лідерів цієї роботи є компанія KVIC. Слід зазначити, що завдяки її зусиллям по всій Індії створено вже 40 тис. робочих місць, а також значно збільшилось кількість бджолиних сімей. 

І ось на початку 2022 року компанією KVIC була презентована нова інновація – пересувний фургон для відкачки меду який запрацював у північному штаті Уттар-Прадеш. Проблема у тому, що у багатьох бджолярів за браком коштів і знать виникають проблеми саме з цією операцію. До того ж треба додати несправедливу ціну яку пропонують  закупівельними меду, а також великі розходи пов’язані з транспортування готової продукції. Всі ці фактори значно скорочують дохідність справи, а то і зводять її нанівець.

Вирішити ці проблеми мають презентовані фургони. Вони приймають від бджолярів рамки на відкачку і розраховуються за мед прямо на пасіці власника. Такий мобільний агрегат може переробити до 300 кг меду за 8 годин. У фургоні також є лабораторія, яка перевірить якість меду. Якщо якість меду виявиться незадовільна, робітник лабораторії вкаже на помилки які допустив пасічник для їх виправлення у майбутньому. 

«Ми хочемо зробити бджільництво більш прибутковим бізнесом для дрібних бджолярів, а також сприяти збереженню чистоти та найвищої якості меду» – каже голова KVIC Вінаї Кумар Саксена.

Керівник компанії переконаний що нововведення виявиться корисною справою, особливо для дрібних пасічників і фермерів, які несуть додаткові витрати за доставку меду в інші міста для переробки та пакування. Він додав, що у планах KVIC запустити багато таких мобільних установок особливо в північно-східних штатах Індії. 

Джерело: https://tsn.ua/exclusive/pasika-maybutnogo-yak-bdzholi-mozhut-stati-lokomotivom-zmin-v-ukrayini-1920076.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *