щетка для пчел
Інструмент та обладнання

Щітка для зняття бджіл

Щітка для зняття бджіл зі стільників відноситься до розряду незамінних і використовується досить часто. При відборі рамок для відкачування меду, при перенесенні їх з вулика у вулик з різними цілями, наприклад, при підсилюванні або вирівнюванні сили сімей та інше. Зазвичай бджіл з рамки спочатку струшують декількома різкими та сильними рухами вниз у бік розкритого гнізда, або ударом кулака по верхній рейці. Але як би не намагався пасічник всіх бджіл позбутися таким чином не виходить. Особливо хватких доводиться змітати щіткою. Інструмент нехитрий і особливих питань до його використанні не виникає. Проте, поміркувати є про що…

Якось, приїхавши на віддалений точок, виявив, що забув щітку, яка якраз була вкрай необхідна. Розгубленість тривала не довго. Подумалося, а як наші діди обходилися без сучасних пристосувань. Згадався батько, який все життя використовував для цієї мети велике гусяче перо (не перестав це робити навіть після того, як я подарував йому чудову щітку). Воно перейшло до мене у спадок, і треба сказати, дуже зручно було в роботі. Легке, з широким захватом, з ідеальним співвідношенням м’якості та пружності, легко милося, бджоли його майже не жалили. І служило довго. Йому довелося шукати заміну після того, як крило потягнув сусідський пес (і запах отрути його не відштовхнув – боронь боже так зголодніти).

Шукати водоплавних і позбавляти їх від крил у мої плани не входило, тому використав інший аварійний вихід із ситуації – пучок трави. Його вдалося змайструвати буквально за кілька хвилин. Додав туди кілька гілочок м’яти та звіробою і залишився задоволений знаряддям. Зі своєю функцією воно справлялося справно, бджоли на нього реагували спокійно, не жалили. Після закінчення роботи я його просто викинув позбавивши себе від турбот з миттям та дезінфекцією інструменту. Подумалося навіть чи не робити так у майбутньому. Але відмовився від цієї ідеї. По-перше, щіткою змітати бджіл все ж таки ефективніше, по-друге, фіто-щітка швидко приходить у непридатність, і якщо роботи багато, доводиться, витрачаючи час, робити нову.

Нині використовую звичайні щітки. Благо в інтернет-магазинах їх вибір на будь-який смак: різні розміри, одні та дворядні, зі штучним та натуральним ворсом. Так як вони недорогі, зазвичай всі доброї якості, рекомендую купити кілька різних і вибрати ту, яка вам більше сподобалася. Інші нехай будуть у резерві.

По використанню одна лише порада – частіше мийте (позбавляючи запаху бджолиної агресії і особливо, після того як вона залипла медом тим самим втратила еластичність) і частіше дезінфікуйте. Останнє треба робити бажано після кожного використання інструменту, так ви зведете ризик зараження бджолосімей до мінімуму.

Автор: Олександр Асєєв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.