Скільки важить бджола
Біологія бджоли

Скільки важить бджола?

Вага бджоли надзвичайно мінлива. Вона залежить від віку бджоли, заповнення її медового зобика та вмісту задньої кишки.

Після обкурювання димом, коли бджоли наповнюють зобики, вага однієї бджоли досягає 0,136 грама і тоді число бджіл у кілограмі складає 7300.

Найважчі – ройові бджоли, так як вони вилітають з сильно наповненими медовими зобиками. Середня вага ройової бджоли може досягати 0,15 грама і таких бджіл в кілограмі буде 6600.

Тому, при посадці рою зазвичай складають гніздо з розрахунку – одну рамку на 400 грамів бджіл, хоча для покриття однієї рамки влітку досить 200-250 грамів бджіл з порожніми медовими зобиками.

Молоді бджоли, які тільки що вийшли з комірок, мають вагу, близьку до 0,1 грама. У перші дні вага бджоли зростає за рахунок посиленого живлення пилком, розвитку глоткової, воскових та інших залоз. З переходом до льотної роботи вага бджіл зменшується.

Найлегші бджоли – старі, льотні. Середня вага бджоли, яка вилітає з вулика за взятком, – 0,09 грама. В одному кілограмі – 11 100 таких бджіл.

Навесні загальна вага бджоли збільшується у зв’язку з накопиченням калу в задній кишці. Вага калу до виставки досягає 0,035 – 0,040 грама.

Однак вага самого тіла бджоли до весни зменшується: бджола стає легшою, так як за зиму витрачає частину запасів жіровоrо тіла.

В середньому ж можна вважати, що вага незанепокоєних бджіл в сім’ї становить 0,1 грама і, отже, в одному кілограмі міститься 10 тисяч бджіл. Матка в розпалі яйцекладки важить 0,23 грама, трутень – 0,20 грама.

Джерело: Журнал “Пчеловодство”, № 5, 1961 рік, с. 11.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *