Бжільництво за кордоном

СПЕЦИФІЧНІ ПРОБЛЕМИ БДЖОЛЯРІВ ТА ФЕРМЕРІВ ПАР анонс

Бджолярам які надають послуги по запиленню та господарям сільгоспугідь, часто важко домовиться про умови та ціну. Бджолярі, зрозуміло, нарікають на низьку оплату, оброблені понад всяку міру хімією поля та сади, із-за чого гинуть їх бджоли. Фермери, говорять про зависоку ціну, слабкі сім’ї які не забезпечують якісного запилення. Врешті в решт домовляються, але є країни, де ці протиріччя стоять особливо гостро. Наприклад, у Південно-Африканській республіці.

Почнемо з того, що, на думку місцевих вчених, бджільництво ПАР перебуває у глибокій кризі. Доктор Ханнелі Хуман з факультету ентомології та зоології Університету Преторії нещодавно надав дослідження, згідно з яким 70% бджіл у Південній Африці було втрачено за останні десятиліття. Скорочується і кількість бджолярів. «Великі витрати на утримання бджіл, кочівлю, охорону пасік (вандалізм і крадіжка – великий бич цієї республіки), і все це на фоні низьких цін на мед. Все це змушує бджолярів підвищувати ціни за послуги запилення, аж до неприйнятних для фермерів цифр, – розповідає місцевий бджоляр Мішель Ленферн. – Високі ризики професії та недостатні заробітки заставляють багатьох бджолярів залишати галузь. Існує реальний ризик, що у майбутньому бджіл не стане зовсім», – вважає Ленферн.

А про типові проблеми власників сільгоспугідь розповіла фермер Секко. У провінції Мпумаланга (Північний Схід ПАР) жінка має великі сади макадамії, авакадо, папайї та цитрусових. Деякі з них цвітуть майже одночасно і для якісного запилення вимагають великої кількості бджіл. Адже, як показали дослідження, відсутність цих комах зменшує врожайність, наприклад, макадамії на 70%.

Кочівні пасіки в регіоні є, але Секко не влаштовують «неетичні послуги», які надаються бджолярами. «Бджолосім’ї, що беруть участь у запиленні, містять зовсім невелику кількість бджіл, їх літ не активний, вони не справляються зі своїми обов’язками. Бджолярі кажуть, що це від отрутохімікатів, але це не правда, вони с самого початку роботи перебувають у такому стані» – розповідає фермер.

Повністю статтю читайте, будь ласка, за посиланням:

https://pasika.news/wp-admin/post.php?post=6541&action=edit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.