Новини зі світу

США ввели імпортні мита для 183 країн

Президент США Дональд Трамп 2 квітня підписав указ про запровадження додаткових імпортних мит у розмірі від 10% до 49% на більшість товарів, включаючи різні види сільгосппродукції, практично для всіх торгових партнерів країни, повідомляє РБК-Україна.

Загалом в оприлюдненому Білим домом переліку, до яких застосовуватимуться нові мита, вказані 183 країн та Європейський Союз. Для більшості з них, у т.ч. для України, запроваджується базовий тариф у розмірі 10%. Водночас приблизно для 60 країн запроваджуються підвищені мита, найбільший розмір яких встановлений для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) та Шрі-Ланки (44%).

  • Також підвищене мито встановлене для Китаю (34%), Індонезії (32%), Швейцарії та Молдови (по 31%), ПАР (30%), Пакистану (29%), Казахстану (27%), Індії (26%), Південної Кореї (25%), Японії (24%), Малайзії (24%), ЄС (20%), Ізраїлю та Філіппін (по 17%), Аргентина (10%), Україна (10%)..
  • Причому базовий тариф у 10% додаватиметься до тарифів, введених проти конкретних країн. Це означає, наприклад, що на китайські товари тариф становитиме 44% (34+10), на товари з ЄС – 30% (20+10).
  • Наразі нові тарифні заходи не стосуються Канади та Мексики, які залучені в окрему суперечку щодо тарифів зі США. Крім того, взаємні мита з боку США не поширюються на Білорусь, Кубу, Росію та КНДР, які, за словами джерела в адміністрації Д. Трампа, «вже стикаються з надзвичайно високими тарифами, а наші раніше запроваджені санкції перешкоджають будь-якій значній торгівлі з цими країнами».

Щодо товарів, то США не застосовуватимуть нові мита на деяку продукцію: серед них окремі вироби зі сталі/алюмінію, напівпровідники, пиломатеріали, злитки, мідь, фармацевтичні препарати, енергія та інші певні корисні копалини, які недоступні в США.

Нові взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня. Між тим мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.

Яким чином це стосується бджільництва? Більше 60% меду виробленого в Україні продається на експорт. Тому додаткові мита відіграють суттєву роль у розподілі постачальників сирого меду на ринок США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.