Новини зі світу

УГОРСЬКЕ БДЖІЛЬНИЦТВО СЕРЕД ЛІДЕРІВ У ЄС

Угорщина розвинула бджільництво і є одним із провідних європейських виробників та експортерів меду.

У країні 20 тис. бджолярів та 1,2 млн. бджолиних сімей, що виробляють 25-30 тис. тонн меду на рік, 60% якого йде на експорт. Державна підтримка сприяє розвитку бджільництва. З 2010 року Міністерство сільського господарства Угорщини виділило 50 млн. євро на розвиток цієї галузі.

Популярність бджільництва та увага влади до цієї галузі сільського господарства призвели до високої щільності бджолиних сімей: 0,7 сімей за км². Це один із найвищих показників у ЄС. Угорський акацієвий мед має стабільний попит не тільки в Угорщині, а й у всьому світі.

У 2022 році Угорська асоціація бджолярів протестувала 116 сортів акацієвого меду. Лабораторні дослідження показали, що якість меду, що продається бджолярами, відповідає державним стандартам, а ось той ще продається у супермаркетах викликає сумніви: 28 з 47 зразків нібито акацієвого меду не містили пилку цього виду рослин. Президент Угорського союзу пасічників заявив, що найчастіше для фальсифікації меду використовують глюкозу чи глюкозно-фруктові сиропи.

Виробництво меду у 2021 та 2022 роках було нижчим, ніж у середньому за останні роки. Основною причиною стали погодні аномалії. Цей рік був особливо несприятливим, оскільки бджільництво та інші галузі сільського господарства стали жертвами сильної спеки та сильнішої за 120 років посухи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.