питний мед
Календар подій Сучасники - інтерв'ю

В Україні започаткували нову медову традицію

Минулої суботи, 7 серпня в Україні вперше відсвяткували День питного меду

  • Національний день питного меду вже давно відзначається в багатьох країнах світу, – розповідає Почесний пасічник України, член Гільдії медоварів України Федір Дейнека.- В Сполучених Штатах Америки, наприклад, День медовухи святкують, починаючи з 2002 року. Ми вирішили започаткувати таку традицію і в Україні. Ініціатором виступив пасічник і медовар Мирон Пундор, бджолярська спільнота підтримала. А Василь Олексійович Соломка, відомий серед пасічників більше як Дід Василь запропонував провести свято у нього. на хуторі Селище.

Хутір Селище – знакове місце для українських бджолярів. Саме тут проходив в 2003 році перший Бджолярський круг та перший конкурс медоварів. Гостей на перше свято Питного меду завітало чимало. Приїжджали родинами, з дітьми. Та й подивитися було на що. Пасіка, апібудиночки, колода, заселена бджолами, перший в Україні, а можливо й в світі музей питного меду. Пригощали чаєм з самовара з медом та травами і, звичайно ж, медовухою.

  • Такі свята потрібні для популяризації медових питних напоїв та культури споживання, – вважає Федір Дейнека.Щоб люди не пили сурогати незрозумілого походження. Спирти з меду за якістю кращі навіть за виноградні. До того ж медові напої не лише смачні: все, що є корисне у звичайному медові, зберігається і в питному.Медовуха хоч і вважається слабоалкогольним напоєм, ніколи не викликає звикання. Причина проста – напій містить сотні компонентів і організм просто не в змозі їх запам’ятати.

Федір Микитович варить мед вже 18 років. Пригадує : почалося все з вина, виріс в родині виноробів:

У нас на Харківщині виноград не дозріває настільки, щоб вміст цукру складав 25%, як це потрібно для гарного вина. Максимум – 17%. Ми мали пасіку, тому роблячи вино, ніколи не додавали до сусла цукор, лише мед. 

Серед питних медів власного виробництва, розповідає пасічник, йому найбільше подобається напій з виноградним соком “Ізабела”: ароматний і чим більше витриманий, тим кращий і вишуканіший смак має.

Галузь медоваріння в Україні стрімко розвивається. На ярмарках від різноманіття медових напоїв, як кажуть, очі розбігаються.

  • Питного меду виробляється дійсно багато, але в основному на приватних пасіках, – пояснює Федір Дейнека.До того ж він. на жаль, не завжди якісний. Бо єдиний контролер на сьогодні у цій справі це – совість медовара. Хоча радує, що вже є кілька компаній, які офіційно зареєстровані як виробники питного меду. Це такі як “Сікера”, “ Українські медовари”. Але просувається все дуже важко. Заважає бюрократія, корупція, протидія виробників традиційних алкогольних напоїв. 

7 серпня День питного меду святкували не лише на хуторі Селище в Київській області, а й у Львові, Луцьку та інших регіонах України. Початок покладено і відтепер свято відзначатиметься щорічно, переконані українські медовари.

Автор: Саріогло І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.