Новини зі світу

ВОСКО-ВОЩИНИЙ ЦЕХ НА ГРАНТ

Міхай Куржос – бджоляр із Кагулу (республіка Молдова) у лютому 2022 року запустив власний бізнес Bee Pro LTD – восково-вощинний цех. Це перше підприємство подібного роду у Кагульському районі, яке полегшило доступ до послуг з переробки воску для бджолярів у південній частині країни. У майстерні Куржоса також виготовляються декоративні свічки різних форм та розмірів. Міхай відмовився від кар’єри інженера, щоб присвятити себе справі переробки воску та бджільництва.

Підприємець отримав грант у розмірі 23677 євро. На ці гроші та особисті кошти Міхай Курйос придбав кілька одиниць обладнання для виробництва вощини. В результаті з лютого 2022 року його компанія створила три робочі місця, переробила близько 7 тонн воску та планує розширювати свою діяльність.

Крім цього бізнесу, його родина, яка захоплена бджільництвом, володіє пасікою в селі Ларга Ноуе та бджільницьким магазином у місті Кагул.

Програма «EU4Moldova: основні регіони» (2019-2024 рр.) підтримує інтелектуальний, інклюзивний та стійкий соціально-економічний розвиток регіонів для забезпечення вищого рівня життя громадян. Програма має загальний бюджет у розмірі 23 мільйонів євро, фінансується Європейським союзом та здійснюється Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.