о пчелах
Здоров'я бджіл

5 кроків, які врятують життя бджолам

Бджоли мають величезний вплив на екосистему, проте останнім часом їхня популяція стрімко скорочується. Тому працьовиті комахи потребують допомоги як ніколи раніше.

Чому бджоли такі важливі

  • Існує багато комах, які запилюють рослини, проте бджоли – поза конкуренцією. Лише одна колонія медоносних бджіл може запилювати приблизно 300 тисяч квітів щодня.
  • Людина залежна від бджіл – 70 зі 100 найкращих світових культур, якими харчується світ, запилюються саме бджолами. Ці культури – аж 90 відсотків світового харчування.
  • Бджоли – рушії еволюції. Ще 80 – 65 мільйонів років тому бджоли почали розносити пилок від квітів. Це спричинило появу багатьох нових видів рослин, зокрема фруктів та овочів.
  • Бджолами харчуються багато видів птахів, а продуктами їхньої діяльності – всеядні тварини, зокрема й люди.

Чому комахи зникають

За декілька останніх десятиліть популяція бджіл суттєво зменшилася. Наприклад, з 1962 року кількість бджіл у США скоротилася на 90 відсотків. Це зумовлено:

  • Розповсюдженням кліщів Варроа – паразитів, які живуть на медоносних бджолах.
  • Пестицидами, які використовують для захисту рослин.
  • Змінами клімату – глобальне потепління негативно впливає на комах чи не найбільше.
  • Знищенням великих луків – через кліматичні умови та згубну діяльність людей.

Ситуація з бджолами є критичною. Допомогти комахам-трудівникам можна простими речима, які легко реалізувати. Ось 5 способів, які можуть врятувати бджіл та всю планету.

Посадіть більше квітів

Так, дуже очевидна річ – для бджіл важливі квіти! Маленька клумба чи горщик на балконі зможуть дати комахам притулок для їжі та укриття. Зверніть увагу на місцеві сорти квітів, які ростуть у вашому районі – так ви зможете задовольнити потреби бджілок, які живуть поряд.

Дозвольте собі трохи занедбати сад

Природне місце бджіл – відкриті луки. Через активну розбудову міст та сільського господарства поля та луки швидко зникають. Через це страджають мешканці змінених територій: птахи, звірі та комахи. Бджоли отримують не менший стрес від урбаністичних змін, тому зробіть їм приємність – дозвольте хоча б невеликій частині вашого подвір’я здичавіти. Польові квіти, які проростуть трохи згодом, стануть аналогом луків для бджіл.

Якщо все ж ви не можете змиритися з некошеною травою, просто зробіть невелику купку з гілочок чи дощок. Ця купка може стати чудовим місцем проживання для комах.

Залиште бджолам трохи води

Комахи-трудівниці також хочуть пити. Та не варто спеціально вибудовувати фонтани для бджіл – достатньо всього лиш поставити десь ємність з водою. Покладіть до миски чи тарілки з водою трохи камінців та гілочок, щоб вони виглядали з води – так бджолам буде, де сідати.

Відмовтеся від пестицидів

Дослідники виявили у пилку бджіл понад 150 різних хімікатів з пестицидів. Хімія наносить непоправної шкоди комахам, впливаючи на їхню чисельність. Пестициди вбивають і самі квіти, які полюбляють бджоли.

Існує багато способів позбутися від шкідників саду, не вдаючись до шкідливих хімічних речовин. Олія німу та евкаліпта, а також розчини котячої м’яти та часнику – це лише деякі природні засоби, які можна використовувати.

Не купуйте фабричний мед

Медовий ринок – величезний та прибутковий. Через намагання скоротити вжиток рафінованого цукру медова економіка значно зросла за останнє десятиліття. Наразі світову промисловість меду оцінюють майже в 8 мільярдів доларів.

Популярність меду призвела до неетичного поводження з бджолами, щоб спонукати їх виробляти більше.

Не варто купувати мед у супермаркетах – краще витратити гроші на натуральний мед місцевого бджоляра чи бабусі, яка продає власну продукцію. Єдина проблема – мед власного виробництва не гарантує стовідсоткової чистоти.

Джерело: https://mymodernmet.com/easy-ways-to-save-bees/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *