Леонора Адамчук
Сучасники - інтерв'ю

Леонора Адамчук: “Ми все зможемо!”

28 жовтня цього року у місті Бровари Фундація Жінок Пасічниць проводить свій 1-й Форум.

Фундацію Жінок Пасічниць було створено 2 роки тому. На сьогодні у нас 50 членкинь, є ті, що тільки починають займатися пасікою, є успішні бізнес-леді – розповідає очільниця організації Леонора Адамчук.

Фото: Леонора Адамчук,
Голова правління ГО «Фундація жінок пасічниць»

Головним здобутком Фундації на сьогодні вважаю те, що ми зареєстрували власну торгову марку і про це буде, звичайно ж, оголошено на Форумі. Форум – це захід для жінок, які займаються бджільництвом безпосередньо, або пов’язані з ним, в тому числі маткарство чи виробництво космоцефтики, працюють в напрямку апітерапії чи апітуризму.

Ми розглядаємо Форум як чудову можливість зустрітися, поспілкуватися. Адже останнім часом через карантинні обмеження всі наші заходи проходили в онлайн-форматі. Під час пандемії навантаження на жіночі плечі зросло. Це стосується як виробництва, бізнесу, так і психоемоційного навантаження та основних функцій жінки – бути мамою, дружиною, донькою. Тому, якщо ми завжди проводили наші заходи як навчальні, слухали провідних фахівців з України та з-за кордону, то цього разу це буде більше як релакс.

Одна із наших членкинь за фахом психологиня, вона проведе міні-тренінг для підняття самооцінки. І взагалі вся програма зустрічі більше схожа на корпоративну гру. Хоча елементи навчання все одно будуть, без них ніяк. Будемо відзначати також членкинь Фундації за здобутки в різних номінаціях. Компанія збирається переважно жіноча, але якщо жінки хочуть бути в супроводі своїх чоловіків, то будь-ласка.

– Як допомагає жінкам пасічницям членство в Фундації?

Вони використовують Фундацію, щоб завести певні фінансові ґранти на свої господарства і розвиватися через обмін досвідом, знаннями, об’єднання. Наприклад, пасіка Ірини Васильєвої стала частинкою туристичного маршруту України, вона розвиває апітуризм на Луганщині, ТМ Медове Джерело. Марія Мосейчук отримала ґрант для побудови переробного цеху, який відповідає міжнародним вимогам безпечності та якості на Полтавщині. Також, це всебічне навчання, у 2021 році ми провели 5 освітніх курсів, вебінарів та тренінг для операторів ринку.

– Де саме буде проходити 1-й Форум Фундації Жінок Пасічниць? 

Ми вирішили провести його в дегустаційному залі першого в Україні сертифікованого виробника медових алкогольних напоїв. Це одна із перших технологічних медоварень промислових масштабів “Медовий спас”, який виробляє напої під торговою маркою “Сікера”. Сам власник Сергій Липко нам пропонує екскурсію по виробництву та побачити як все робиться. І звичайно ж, продегустуємо, оцінимо натуральні напої. Запросили також виробника високоякісних м’яких крафтових сирів «Пастурелль». Власниця цієї компанії є прикладом успішної жінки, яка починаючи з нічого, створила потужне підприємство. Поділяться з учасницями форуму досвідом успішного бізнесу ще одні наші гості: родина, яка має найбільшу в Україні ферму гастрономічних равликів.

– Чому так важливо було для Фундації зареєструвати власну торгову марку?

– Ми не лише зареєстрували торгову марку, але й отримали ґрант, який дозволив нам розробити свій власний сайт. Сайт має три основних розділи. Перший стосується освіти, як безкоштовної так і платної. Другий – стосується власне фундації. Тут будуть візитки всіх членкинь. І окремо буде створено магазин. Власне, він вже створений, але поки що не функціонує. В магазині ми будемо реалізовувати продукцію наших членкинь, починаючи від меду і закінчуючи крафтовою косметикою, лікувальними засобами. Вони будуть продаватися під торговою маркою Фундації, доки власниця не відчує, що вона готова працювати самостійно. Адже інколи жінки мають гарні ідеї, розробки, але фінансові можливості не дозволяють створити та розвивати власну торгову марку.

Які плани, як буде розвиватися Фундація Жінок Пасічниць?

– Ми з наступного року будемо вводити членські внески. У нас їх не було. Внески будуть невеликі, але ми відчули, що мають бути все таки якісь власні фінанси, бо є багато планів щодо розвитку, дуже багато ідей. Яких саме, казати наперед не хочу, але в основному це новації, яких ще не бачила Україна. Повертаючись до Форуму, хочу наголосити, що ми хочемо показати нашим жінкам наскільки багато сьогодні є можливостей для розвитку, що не треба ніколи зупинятися і ми все зможемо!

Автор: Саріогло І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *