Бджільництво Слобожанщини 2022
Календар подій

“Бджільництво Слобожанщини-2022”: свято вдалося

Зимова виставка-ярмарок “Бджільництво Слобожанщини 2022 “ відкрила пасічний сезон в Україні. На два лютневих дня Харківський ФСК “Локомотив” перетворився на територію бджолярства. 

– Ми започаткували традицію відкривати пасічний сезон зимовою виставкою-ярмарком 9 років тому,- розповідає організатор заходу Михайло Мироненко.- Цього року у нас близько 100 учасників з різних регіонів України, представлені і закордонні підприємства. 

Кооператив “ПАВІК” працює у місті Черкаси. Поетична, на перший погляд, назва розшифровуєтьсяі по-діловому: пасічний виробничо-іноваційний кооператив. Свого часу  саме на цьому підприємстві  була створена перша в Україні автоматична медогонка,

 – Насправді на ринок з подібним продуктом одночасно вийшло кілька підприємств, але успіху досягли ми, – уточнює директор кооперативу Юрій Гулій. – Нашому кооперативу вже 12 років. Починали з ножів. На сьогоднішній день виготовляємо весь спектр обладнання, необхідного для обрізки та відкачування рамок. Я пишаюся тим, що більшість наших працівників- молоді люди. Вони мають можливість працювати в Україні та виробляти продукцію, яка користується попитом. Ми постійно оновлюємо наш асортимент, самі розробляємо обладнання. Деякі з наших розробок не мають аналогів, не лише на українському, а й на світовому ринку. У тому числі і нова воскотопка, яку ми сьогодні презентуємо на виставці. Вона поки що в єдиному екземплярі і тільки планується до серійного виробництва. Це роторна воскотопка, продуктивність якої буде на 30 відсотків більшою, ніж у існуючмх на сьогодні зразків.

Компанія “Меліса”, яка є відомим в Україні та за її межами виробником бджолярського реманенту, – постійний учасник виставок-ярмарок “Бджільництво Слобожанщини”.

Привезли стандартний набір наших інструментів та обладнання, – розповідає керівник компанії Сергій Лемішев.- Я помітив, до речі, таку тенденцію: якщо раніше купували пасічники все необхідне перед початком сезону, то зараз все частіше намагаються робити це заздалегідь. Такі заходи, як сьогодні дають нам безцінний досвід спілкування з бджолярами: безпосередніми споживачами нашої продукції. Це допомагає зрозуміти, що нам ще треба допрацювати,дає поштовх до розвитку. 

Серед іноземних учасників виставки-ярмарку компанія KENNERBEE. Одяг для пасічників цього бренду, який виготовляється в Пакистані, користується популярністю серед українських бджолярів.

Представник KENNERBEE в Україні Ахмед Сухель демонструє продукцію підприємства:Подивіться, які виготовляємо перчатки, майже вся Україна в них працює. Розміри костюмів для пасіки у нас від S до 8XL Продукція продається в країнах Європи, в Сполучених Штатах Америки. Прагнемо, щоб працювати в наших костюмах пасічникам було легко і приємно, враховуємо їх пропозиції.

Я вважаю, що це найкраща виставка-ярмарок в Україні, – ділиться враженнями від заходу директор компанії АВВ-100 Володимир Руденко. – Тут представлені практично всі товари, які потрібні бджоляреві. І що радує,попит на них дуже великий. Наше підприємство – постійний учасник цього заходу. А зиск не тільки в тому, щоб продати тут більше свого продукту. Такі заходи дають поштовх для розвитку. Ми обов’язково аналізуємо результати ярмарку, вивчаємо на що є попит, щоб більше виготовляти саме таке обладнання, яка потрібна пасічникам.

А в сусідньому залі розмістилися пасічники та медовари зі своє продкцєю. Чого тут тільки не було: мед, бджолопродукти, медове вино, всілякі солодощі на основі меду.

Можно я вас вином пригощу? Це моє улюблене, спробуйте!

Вино дійсно було чудове, насичений приємний смак, начебто й солодке, але з приємною кислинкою.

Я назвав його “Чорний принц”, це вино на пелюстках гібіскуса,– розповідає автор медового шедевру пасічник Олексій Олійник.-Медовухою зайнявся випадково: не продав якось мед, от і вирішив спробувати. Сьогодні вже маю 8 медалей на всеукраїнському конкурсі, обраний до президії Гільдії медоварів України. А взагалі моє хобі – мед, медовуха, лікарські рослини та апітерапія. Медом моя родина займається більше 300 років, Аля я став першим, хто зацікавився апітерапією. Поєднавши цілющу силу бджолопродуктів та лікарських трав можна навіть ракові пухлини побороти. Я роблю чаї, наприклад, які лікують аденому простати. Псоріаз вилікувати повністю поки що на жаль не під силу, а от позбавити від плям та зуду та півтора-два роки – реально. Зараз працюю над вирішенням такої проблеми, як вітиліго. 

Куштували колись зефір,зробленийм на меду? Це дійсно дуже смачно, А виготовляє такі медові солодощі та багато інших Торгова марка Happy Hiver, яка також привезла свою продукцію на зимову виставку-ярмарок “Бджільництво Слобожанщини – 2022”. 

Hiver – старовинне англійське слово, – розповідає пасічниця Оксана Вологжина.- Так колись в Англії бджолярів називали. Пасіка у нас невелика, 60 сімей. Пасічництво поєднуємо з виготовленням чаїв з лікарських трав, які збираємо власноруч Виготовляємо медове мило, різноманітні смаколики. Ось це, наприклад, горіхи в фацелієвому меді з вишнею. Вишня,завдяки тому, що насичується медом, карамелізується і набуває нового ще приємнішого .смаку. Дуже допомагає в роботі що я є членкинею Фундації жінок-пасічниць. Тут завжди можна знайти підтримку та допомогу у вирішенні складних питань. Та й сам дух, який панує у Фундації надихає розвиватися, рухатися вперед.

А от Сергія Метельова бджоли та пасіка надихнули на творчість. Помилуватися результатом можна було на імпровізованому арт майданчику у дворі “Локомотиву” : колодні вулики, більше схожі на витвори мистецтва та картини на прополісних полотнах. 

– Проект створювався для дитини, щоб відволікти від телефона, захопити чимось, – розповідає керівник компанії “АПІкультура” Сергій Метельов, Так з’явилися перші картини. А потім зрозуміли, що це може перерости у щось серйозне, почали запрошувати молодих художників. Основні наші покупці сьогодні- бджолярі, які утримують апібудиночки.

Бджільництво Слобожанщини” – це набагато більше ніж, бізнес-подія, вважає організатор заходу Михайло Мироненко.:

Це насамперед форум, куди приїжджають поспілкуватися пасічники, виробники обладнання для бджільництва, науковці. Організовуючи виставку, ми прагнемо, щоб вона стала для бджолярів святом. Сподіваюся, що нам це вдалося.

Автор: Інна Саріогло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *