Новини зі світу

БДЖОЛЯРІ КАНАДИ ВІДНОВЛЮЮТЬ БДЖОЛОСІМ’Ї

Цього року бджолярі Канади, окрім збору меду, зайняті відновленням втрачених узимку сімей. А вони, за словами президента Канадської асоціації професійних бджолярів Ернесто Гузмана, в середньому по країні становили 46%. Це рекордні втрати за останні 20 років.

“Причини зимового відходу – кліщ варроа”, – вважає Гузман. Рання весна та довге спекотне літо минулого року призвели до високого ступеня заклещеності сімей наприкінці сезону. Багато бджолярів проігнорували потенційну небезпеку і не обробили бджіл належним чином. Або робили це надто пізно.

Щоб виправити становище, бджолярі Канади більше ніж звичайно, імпортували бджолопакетів і маток. В основному із США, Австралії та Нової Зеландії.

З хороших новин – уряд Канади виділили 550 000 доларів для дослідження ефективності та безпеки трьох видів пробіотиків, які потенційно можуть бути використані для покращення здоров’я та виживання бджіл.

За словами Гусмана, бджолярі врахують помилки минулого року і зроблять усе можливе, щоб кліщ знову не вполовинив кількість бджолосімей у Канаді. “Це дуже болісно в економічному плані” – запевнив Ернесто. Легко віриться…

Анатолій ГУРМАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.