Бджолина обножка
Апітерапія

Бджолине обніжжя в апіпродуктах

Бджолине обніжжя, або квітковий пилок, займає сьогодні чільне місце серед продуктів бджільництва. Друге місце після меду в системі пасічного товарного виробництва.

Його терапевтичні властивості та широкі можливості використання мотивують науковців та практиків розробляти та вдосконалювати промислові технології отримання бджолиного квіткового пилку найвищої якості. Завдяки цьому продукту помітно зросла рентабельність бджільництва. В той же час збирання якісного бджолиного обніжжя — робота кропітка, не проста, дуже відповідальна. 

Корисні властивості бджолиного обніжжя

Як продукт для апітерапії бджолине обніжжя має широкий діапазон використання. Адже квітковий пилок— це живий біопродукт, справжній клондайк вітамінів, незамінних амінокислот, ензим, рослинних гормонів, білку, простих та складних цукрів, жирів та інших корисних речовин.

Вживання бджолиного обніжжя уповільнює або запобігає виникненню хвороботворних з’єднань, сприяє утворенню клітин і тканин. Пилок має відновлювальні, антибактеріальні, загальнозміцнюючі, жовчогінні, протизапальні, протисклеротичні властивості.

Зміцнює захисні сили організму, зменшує вплив радіації, уповільнює старіння організму, протистоїть хворобам крові, недокрів’я, сприяє зміцненню капілярів. Його рекомендують спортсменам в період тренувань і змагань.

Як отримати якісне бджолине обніжжя для апітерапії?

В той же час, якщо ми бажаємо отримати дійсно якісний продукт, слід дотримуватися певних правил.

Збиратися пилок має здоровими, бджолиними сім’ями, які утримуються в чистих продезинфікованих вуликах. Збирати якомога далі і від автомобільних доріг, підприємств хімічної промисловості, оброблених полів. Відбирати пилок з приймачів потрібно щодня до заходу сонця в зручну для перенесення тару, перебрати, видалити трупи бджіл та інші механічні домішки. Після відбору як можна швидше починати сушити.

Квітковий пилок належить до продуктів, які швидко псуються, якщо їх своєчасно не просушити або не законсервувати. Він швидко пошкоджується мікроорганізмами, міллю комірцевою зерновою, хрущаком борошняним та іншими комахами і стає непридатним для використання.

Методи сушки квіткового пилку

За допомогою температурного нагріву та повітряної аерації в сушильних шафах, шляхом нагріву тонко розстеленого квіткового пилку інфрачервоним випромінюванням та шляхом виморожування вологи в спеціально обладнаних установках.

Найширше використовуються спеціальні сушильні шафи з примусовою конвекцією повітря у внутрішньому об’ємі та автоматичним регулюванням температури в межах 40-42 0С.

За якими показниками можна визначити, що ми маємо справу дійсно з якісно висушеним обніжжям?

Зовнішній вигляд: грудочки неправильної форми масою від 5 до 20 мг.
Консистенція: розсипчаста, грудкувата, грудочки не розминаються пальцями.
Колір: від білого до чорного.
Запах: приємний, специфічний, характерний для бджолиного обніжжя.
Смак: специфічний, приємний. Солодкуватий,хоча може бути також гіркуватим або кислуватим.
Масова частка механічних домішок (частини тіла бджіл, вуликове сміття) не повинна перевищувати 0,1%. Масова частка води має бути не більшою 10 %. Масова частка флавоноїдних сполук не менше 4,5%. Масова частка сирого протеїну повинна складати не менше 22 %.

Якісно висушений, очищений бджолиний квітковий пилок в герметично закритій упаковці в приміщенні з регульованою температурою зберігає свої корисні властивості не менше року.

Автор: Денис Солдатов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *