Атракціонна пасіка Закарпатсько область
Календар подій

Бджолине село біля Синевиру

У селі Колочава, що в Міжгірському районі Закарпатської області, облаштували атракціонну пасіку, яка демонструє історію розвитку бджільництва в Карпатах.

На території Колочавської загальноосвітньої школи №2 з’явилося незвичайне поселення з дерев’яних будиночків: з млином, школою, церквою, основними жителями якого стали бджолині сім’ї.

Атракціонна пасіка, с.Колочава, Міжгірський район, Закарпатська область

Атракціонна пасіка демонструє історію розвитку бджільництва від вулика-дуплянки до “розумного” вулика, оснащеного різними сенсорними датчиками. Для відвідувачів тут побудували дерев’яну альтанку, проклали кам’яні доріжки, закупили спеціальні захисні костюми. Тепер тут усі бажаючі зможуть ближче познайомитися з історією бджільництва в Карпатах, зокрема на території нацпарку Синевир.

Пасічники сподіваються, що це допоможе зберегти карпатських бджіл, популяризувати карпатські продукти бджільництва серед туристів, зацікавити молодь і т.п.

“Проект спрямований на створення цілісних підходів до збереження аборигенної карпатської бджоли разом з просуванням традицій бджільництва в Карпатах. В рамках проекту вже повністю готова постійно діюча виставка “Карпатська пасіка в історичному розрізі – від дуплянки до” розумного “вулика” в Колочаві, бджолярі провели моніторингову експедицію в межах НПП “Синевир” з метою вивчення породної композиції високогірних карпатських пасік, облаштовуються туристичні маршрути. А ось фестиваль меду в Колочаві довелося перенести на наступний рік через епідемію коронавируса “, – розповів адміністративно-фінансовий менеджер проекту Василь Худінець.

Джерело: https://www.seeds.org.ua/bliz-znamenitogo-ozera-sinevir-poyavilas-pchelinaya-derevnya/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *