пчелиный яд
Апітерапія

Хвороба лайма лікується бджолиною отрутою?

Знайомий бджоляр якось розповів історію про те, як років 20 тому він був пасічником у Хабаровському краї і від кліща заразився енцефалітом. Його госпіталізували у тяжкому стані, а лікар сказав родичам, що, на жаль, діагностована важка поліоенцефаломієлітна форма, при якій не буває повного одужання. У кращому разі парез, параліч, у гіршому –  самі розумієте… готуйтеся… Проте хворий не тільки вижив, а й швидко пішов на повне оздоровлення! Лікар сильно дивувався такій динаміці, поки не дізнався, що пацієнт є пасічником і буквально насичений отрутою середньоросійських бджіл. “З досвіду знаю, таких людей інфекційні хвороби не вбивають” – таким було його резюме.

Згадав цю історію, читаючи матеріали американської преси, присвячені лікуванню хвороби Лайма. Ця хвороба є однією з найпоширеніших у Сполучених Штатах. За оцінками департаменту охорони здоров’я США, приблизно 300 000 людей щорічно отримують діагноз хвороба Лайма. Це, наприклад, більше ніж ВІЛ (близько 39 000 на рік) та рак молочної залози (245 000) разом узяті. Це захворювання було ідентифіковано у 1975 році. Спочатку цю хворобу діагностували як артрит з нетиповими симптомами і тільки в 1982 році виявили хвороботворну бактерію (Borrelia burgdorferi), що розповсюджується іксодовим кліщем. Поступово кліщ (завдяки зміні клімату і можливості яка в нього заявилась жити не тільки в лісах) розширив свій ареал на всі Сполучені Штати і приніс багато біди.

Хвороба Лайма лікується складно та тяжко. Смертність висока. Дуже часто всі існуючі антибіотики, ліки лише уповільнюють розвиток хвороби, але все одно закінчується це інвалідним візком і смертю.

Безсилля «офіційної медицини» призвело до того, що стали популярними нетрадиційні чи народні методи лікування. І особливу популярність отримав метод лікування бджолиними ужаленями. Ідейним натхненником цього підходу стала 51-річна жінка на ім’я Еллі Лобел. Коротко її історія така. За професією вона вчений ядерник і навіть працювала над таємними проектами уряду США. У 2011 році вона вже 15 років як хворіла на хворобу Лайма. І хоча вона пробувала різне лікування (включаючи антибіотики), в тому числі нетрадиційне, хвороба прогресувала і лікар дав їй лише кілька місяців життя. Якось доглядальниця викотила її на інвалідному візку в сад і залишила там. У цей момент на неї напав бджолиний рій. Жінка стверджує, що ужалень було багато, біль був жахливий, але вона навіть зраділа тому, що відбувалося, оскільки була впевнена, що не витримає нападу і її муки закінчаться назавжди. У неї почався анафілактичний шок, з якого вона насилу вийшла через три доби. На її подив раптом відчула, що хвороба трохи відступила. Вона стала приймати бджолині ужалення регулярно і її стан продовжував покращуватися. Жінка розпрощалася з інвалідним візком і почала вести звичайний спосіб життя. Поступово Лобел розробила свій метод лікування бджолиною отрутою, а в 2015 році, після захисту авторських прав на протокол, вона створила групу в Facebook під назвою «Терапія бджолиною отрутою при хворобі Лайма». Там вона розповідала свою історію, ділилася методом лікування та порадами. Поступово зростала кількість прихильників її методу і сьогодні її група налічує вже 5500 послідовників.

Група наповнена повідомленнями не тільки про те, що завдяки бджолиному жалу хворим просто полегшало або хвороба не прогресує, а і про повне зцілення. Ось типова історія із Facebook.

Ненсі Долан хворіла на хворобу Лайма з 1998 року. Була прикута до ліжка. Стан погіршували симптоми хвороби Паркінсона. Через 8 місяців бджолиної терапії її обстежив лікар і той, за її словами, розплакався, радіючи змінам, що відбулися. Через рік лікування вона повернулася до колишнього життя здорової людини.

Ще кілька цитат із групи.

«Пройшовши курс бджолотерапії, повністю одужав. Був прикутий до ліжка. Тепер функціональний, працюю повний робочий день, бігаю».

«З інваліда приреченого на смерть я перетворився на нормально функціонуючого, щасливого, вдячного, що вижив».

«Вчора пройшов сім миль парком! А ще рік тому був інвалідом, позбавленим можливості рухатися. Нині відносно здоровий».

І таких відгуків багато.

Цікаво, як ці дивовижні факти коментують лікарі.

У США офіційна медицина не визнає метод лікування бджолиною отрутою. Прирівнює це заняття до носіння амулетів, впливу містичних кристалів або шаманських заговорів. У найкращому разі посилаються на можливий ефект плацебо.

Ви повинні увійти, щоб прочитати решту цієї статті. Будь ласка, увійдіть або оформіть передплату на електронний варіант газети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.