Новини з України

ІСТОРІЯ ПАСІЧНИКА ТА ВЕТЕРАНА-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ З МАРІУПОЛЯ

Ветеран Артур Красовський розвиватиме виробництво меду завдяки конкурсу фінансування бізнесу «Варто» від Українського ветеранського фонду Мінветеранів. Займатиметься розведенням бджіл «української степової» та «карпатської» порід.

Артур Красовський почав займатися бджільництвом п’ять років тому. Ще з 2012 він працював у поліції над економічними злочинами. З початком російського вторгнення у 2014 році його залучили до оборони на лінії розмежування поблизу Маріуполя. Відтак, коли звільнився зі служби, знайшов хобі – бджільництво.

Артур мешкав у Мелекіному, що поблизу Маріуполя, там і тримав пасіку. Після того, як залишив роботу в поліції, вирішив перетворити бджільництво з хобі на повноцінне джерело доходу.

Повномасштабна війна змусила чоловіка покинути дім й переїхати до Хмельницького. Довелося долати десятки блокпостів, сірими обхідними шляхами. Відтак, ні бджіл, ні іншого свого майна забрати не міг. Все, що Артур залишив на тимчасово окупованій території – знищено.

«У мене було відкрите підприємництво. Думав займатися бджільництвом, але з грошима було складно. Побачив в інтернеті, що Український ветеранський фонд фінансує розвиток ветеранського бізнесу. Подав заявку – і виграв, хоча навіть не очікував. Був приємно вражений», — ділиться ветеран.

Тепер бджоляр будує плани. Хоче організувати виробництво меду, фасування його в стіки, приготування солодощів. Окрім того, на його пасіці надаватимуть послуги з апітерапії. Це спеціальні будиночки, які стоять на вуликах й там відпочивають люди. 20 хв. відпочинку в «бджолиному будиночку» заміняє повноцінний сон.

До роботи на пасіці та підприємстві залучатимуться шість осіб: помічники-пасічники, фасувальники, фахівець з маркетингу. А з весни розширятимуть пасіку до 500-600 вуликів.

https://vchasnoua.com/donbass/74480-biznes-azovski-bdzhilky-istoriia-veterana-pereselentsia-z-mariupolia-iakyi-rozvyvatyme-pasiku

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.