вишенька на торті
Технології

Коли мед — лише вишенька на торті

Білла Кроуфорда магія бджільництва захопила в молодому віці і не відпускає. “Я почав з однієї пасіки на другому курсі вищої школи, продаючи мед із рюкзака”, – згадує він. В наші дні, будучи власником пасік в Новій Англії (США) він піклується більше ніж про 1000 вуликів. Те, що почалося як хобі, стало професією для Кроуфорда після коледжу в 2012 році. “Я влаштувався на пасіку в Пенсільванії і пробув там 2½ року”, – пригадує він, — вони дійсно навчили мене професії і допомогли мені стартувати самостійно”.

У 2015 році, коли в ньому вже кілька сотень колоній, він залишив роботу в Пенсильванії, щоб постійно зосередитися на пасіках Нової Англії. Як і більшість комерційних бджільницьких компаній , він заробляє гроші різними способами. Стабільний дохід забезпечують контракти на запилення сільськогосподарських культур. “Це те, де платять за бджіл”, — каже Кроуфорд.— Виробництво меду – це теж бізнес, де ми можемо отримувати прибуток, але він не завжди працює стабільно”.

Вони продають бджіл у нуклеусах- вулику з п’ятьма рамками з маточником, розплодом бджіл, робочими бджолами та медом – і в “пакетах”, а це “три фунта бджіл і матка в коробці”, пояснює Кроуфорд. Нуклеуси – дорожчі, але вони – кращий початок для вулика. Продають пасічники і бджоломаток. Мед із пасік Нової Англії продається як Billy C’s Raw Honey. Саме так Кроуфорд з самого початку назвав свій мед, і хоча назва бізнесу змінилася, і мало хто називає його “Біллі”, ім’я закріпилося. Кроуфорд розповідає, що його мед є місцевим і сирим і саме це відрізняє його від інших.

«Місцевий» мед – може означати, що бджоли добувають його з місцевих квітів, або те, що мед фасував у банки місцевий бізнес. Деякі марки просто роблять останнє, але Біллі Сі витримує обидві позиції. «Сирий» мед означає, що його не перегрівали, щоб уникнути кристалізації,тому мед зберігає всі свої корисні властивості. Однією з причин, чому люди шукають сирий місцевий мед, каже Кроуфорд, є те, що він містить незмінений пилок та частинки місцевих рослин, які споживають для профілактики сезонної алергії.

На даний час більшість вуликів пасік Нової Англії ще закінчують зимовий сезон в Джорджії. “Ми повертаємо бджіл у Массачусетс у квітні або травні”, — каже Кроуфорд. З цього починається їх двомісячна діяльність як виробників меду. У добрий рік, коли погода підтримує тривалий і сильний весняний цвіт, пасічники отримують 40 фунтів меду на вулик. Торік заготовили 74000 фунтів. Мед збирають одразу, але розливають по пляшках щотижня, щоб доставити споживачам.

“Ми збираємо мед до кінця червня, – каже пасічник- оскільки до липня нам потрібно мати бджіл в Огайо для запилення огірків та гарбузових ферм”. Видобуток меду та підготовка вуликів до транспортування вимагає цілодобової роботи протягом декількох тижнів. «Це виснажливо, —каже він, — але важливо, щоб все було зроблено як слід зроблено. Адже завдяки цій роботі ми отримуємо свій прибуток за рік “.

“До вересня всі бджоли повернуться до Джорджії”, — каже Кроуфорд, — потім наприкінці січня ми відправляємо бджіл до Каліфорнії для запилення врожаю мигдалю”. У березні всі вулики знову повертаються до Джорджії. І цикл повторюється в тому ж порядку, але рідко з однаковими термінами, оскільки умови кожного року відрізняються. Деякі роки приносять більше проблем, ніж інші.

У 2015 році Кроуфорд втратив більшість своїх вуликів через руйнування сімей, і йому довелося все виправляти. Причини колапсу колоній недостатньо зрозумілі, але результати такі, як вони звучать – після того, як проходить зима, у вулику залишається мало або зовсім немає бджіл. Кліщі варроа – ще одне питання, яким переймається Кроуфорд. “Вони є шкідником № 1 у бджільництві”, — пояснює Кроуфорд. — Ці крихітні восьминогі комахи розмножуються у вулику і харчуються бджолами як паразити. Це шкодить бджолам безпосередньо і робить їх вразливими до хвороб та вірусів “

“Умови завжди змінюються, управляти великою пасікою складно, але той факт, що ця робота є багатогранною, мені дуже подобається”, — говорить бджоляр,— ти завжди на ногах, і ти завжди вчишся”.

Джерело: https://www.gazettenet.com/valley-bounty-New-England-Apiaries-southwick-ma-39496044

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *