Апітерапія Цікаво

Ікарія: секрети острова довгожителів

Кожен житель цього острова вранці обов’язково з’їдає ложку меду. Причому на острові є такі види меду, які не зустрічаються більше ніде в світі.

Грецький острів Ікарія вважається однією з п’яти “блакитних зон” світу – місць, де люди живуть надзвичайно довго. Згідно з дослідженням, проведеним в Афінському університеті, ікаріанці доживають до 90 років в 2,5 рази частіше американців. Жителі Ікарії набагато здоровіші літніх людей з інших куточків світу, вони рідше страждають від хвороби Альцгеймера та інших серйозних вікових захворювань. Одна 101-річна жінка з Ікарії на питання, завдяки якому чуду вони живуть так довго, відповіла: “Так ми просто забуваємо померти!”.

У чому ж секрет довголіття? 

Тренажерів на острові немає. Замість задушливих спортзалів жителі острова проводять час на відкритому повітрі, займаючись сільським господарством. Працюють не поспішаючи, у міру сил і можливостей, з задоволенням.

Такий розмірений ритм життя, на думку вчених, у багато разів зменшує можливість виникнення багатьох захворювань, починаючи від артриту і закінчуючи появою зморшок. До полів люди добираються пішки. Прогулянка по гірських схилах замінює регулярні тренування.

Дослідники Афінського університету виявили, що помірна фізична активність людей похилого віку (старше 80 років) знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на 54%. 

Остров’яни ведуть спокійний і розслаблений спосіб життя. Носити годинник тут вважається так само недоречно, як плавати в смокінгу. Сієста – післяобідній сон, обов’язковий в житті цих людей. Медики кажуть, що щоденний 30-хвилинний денний сон істотно знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Місцеве вино має антиоксидантну дію. Жителі острова в день обов’язково випивають один-два стаканчика. Вони вживають продукти тільки власного виробництва. У кожної сім’ї є свій город і сад. На столі завжди багато овочів і фруктів без пестицидів. Основу меню становлять помідори, риба, оливкова олія, біле борошно, молочні продукти і зовсім небагато цукру.

А ще більшу користь приносять місцеві трави: розмарин, майоран, шавлія, кульбаба. М’яса остров’яни їдять мало і в основному по святах, а п’ють зазвичай багатий антиоксидантами трав’яний чай – відмінний сечогінний засіб, на додачу до всього знижує кров’яний тиск. Ікаріанці кожен день обов’язково їдять мед, а рафінованого цукру і мучного майже не споживають. На сніданок – тільки справжня мелена кава. Чому? Тому що її асоціюють з трьома головними правилами життя на острові: не поспішати, не переживати і думати про здоров’я. Дослідження показують, що довголіттю на острові сприяє і відмова жителів від куріння. 

Ще в давні часи Ікарія вважалася однією з найкращих оздоровниць, адже тут є унікальні радіоактивні гарячі джерела, що знімають біль, лікують суглоби і захворювання шкіри. Температура води там варіюється від 31 до 58 градусів за Цельсієм. Є джерела з дуже корисною питної води.

Ікарія – 1 з 17 найбільш важливих природних джерел цілющих вод Греції. Тут знаходяться 8 таких джерел, які різняться температурою води.

Протягом століть у жителів острова виробився свій погляд на життя, в основі якого, серед усього іншого, лежить нездоланний оптимізм і любов до вечірок. І те, і інше зменшує стрес. Тут відзначаються численні Панігірі – народні свята, зазвичай присвячені якомусь святому, покровителю місцевості, або пам’ятної дати. Протягом року їх проходить не один десяток в різних місцях острова.

І останнє, але дуже важливе. 80% ікаріанскіх чоловіків у віці від 65 і 99 років заявили, що займаються сексом регулярно, і ця звичка теж виявилася пов’язаною з довголіттям.

Джерело: https://ru.euronews.com/2016/02/24/how-one-greek-island-has-discovered-the-secret-to-longer-life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *