Одним з тих інструментів, які найбільш використовуються у роботі пасічника є димар. Тому придивимося до нього уважніше. Для досвідченого бджоляра всі мої роздуми певно здадуться банальними істинами, але, можливо, новачки знайдуть для себе щось цікаве.
Вибір
Перше і головне міркування, яким слід керуватися при виборі цього інструменту, – його розмір. Раніше такого вибору не було, всі димарі були однакового розміру. Зараз їх умовно можна розділити на три групи: маленькі, середні і великі. Перші (зустрічаються рідко) підійдуть любителям з кількома вуликами, другі любителям більш солідної пасіки, останні – професіоналам. Всі ці димарі чудово справляються зі своєю функцією і різниця між ними лише у швидкості згоряння палива, місці, яке вони займають при зберіганні та часі витраченому на чищення. Перший фактор найвагоміший, тому якщо у вас пасіка велика (або очікувано стане такою найближчим часом), краще купити димар більший. Адже іноді, коли поспішаєш закінчити огляд чи через втому чи цейтнот часу, так прикро витрачати дорогоцінні хвилини на зарядку димаря, особливо якщо паливо залишилося десь далеко.
Матеріал
Димар роблять із оцинкованої або нержавіючої сталі. Остання довговічніша і виглядає красивіше, але ж дорожча . І якщо переплата в кілька сотень гривень для вас не має особливого значення, краще купити з нержавіючої сталі.
Кришки
Доступні дві поширені форми кришки: конусна та купольна. Остання зустрічається набагато рідше і властива дорогим імпортним моделям. Помітних відмінностей у функціоналі та зручностях немає, тому тут вибір за принципом кому як подобається і хто до чого звик.
Петля кришки
Чим міцніша, тим краще. Іноді велике скупчення сажі та креозоту ускладнюють відкриття кришки і вам не потрібні проблеми з відірваною петлею, особливо коли роздратування не поступається силі в руках.
Повністю статтю читайте, будь ласка, за посиланням: