Американський сайт https://finance.yahoo.com/ поставив за мету визначити найдорожчі сорти меду, що продаються в світі. Для цього були проаналізовані дані кількох популярних комерційних веб-сайтів, що дало можливість розставити сорти у рейтингу за ціною із зазначенням місця їх збору та коротким описом деяких їх особливостей. Отже…
14. Мед із тупело. 62 $/кг. США.
У 2021 році Сполучені Штати зібрали 57 тис. тонн меду. Країна виробляє багато популярних сортів меду, такі як, наприклад, кіаве, евкаліптовий, гречаний, із гірських диких квітів та знаменитий мед із тупело. Це найдорожчий сорт через його рідкість, оскільки басейн річки Апалачікола у Флориді – єдине місце, де дерева тупіло можуть рости великими насадженнями. Високий рейтинг ORAC (здатність поглинати радикали кисню) є однією з його численних переваг, що вказує на дивовижну здатність захищати шкіру від пошкоджень, спричинених впливом сонця та іншими подразниками довкілля.
13. Мед із авокадо. 63 $/кг. Мексика.
Мексика є одним із найбільших експортерів меду у світі. А мед з мексиканського авокадо – один із найрідкісніших сортів у світі. Нектар бджоли збирають на найбільшій та найдавнішій плантації авокадо у світі, яка розташована на висоті 1500 метрів над рівнем моря у високогір’ї Мічоакан у Західній Мексиці. Мед має низку цілющих властивостей.
12. Мед манука MGO 100+. 108 $/кг. Австралія.
В Австралії медоносні бджоли збирають нектар загалом із 700 місцевих квітучих рослин. Найвідоміші сорти меду виготовлені з рослин джарра, банксія, шкіряного дерева. Але серед усіх сортів мед мануки виділяється своєю користю для здоров’я та чистотою, і звісно ціною. Вона варіюється в залежності від рейтингу MGO – чим він вище, тим мед дорожче.
11. Гімалайський мед. 120 $/кг. Непал.
У Непалі є кілька унікальних сортів меду які популярні у світі. Наприклад, цитрусовий, з дикої вишні та лічі. Однак з усього різноманіття, гімалайський мед є найціннішим і найдорожчим через його рідкість та труднощі отримання. Добувачі цього меду з племені гурунг двічі на рік піднімаються на круті скелі заввишки 200-300 метрів, щоб зібрати цей мед. Його виробляють гімалайські гігантські бджоли, які збирають нектар із рослини рододендрону та гірських квітів, що надають меду легких психоделічних властивостей.
Десятка найдорожчих медів за посиланням: