Аналітика ринку

Медова промисловість Непалу потерпає від погоди

За 15 років Чітра Бхан Кхатрі, який утримує бджіл на заході Непалу, ніколи не мав проблем із забезпеченням їжею своїх комах. До минулого року, коли несезонний сильний дощ не залишив його медоносних бджіл голодними.

П’ять днів проливних дощів у жовтні в районі Данг призвели до різкого зниження температури, вбиваючи яскраво-жовті квіти гірчиці, яку Хатрі вирощує, щоб забезпечити нектар і пилок для своїх 300 колоній європейських бджіл. Потім, коли він взяв своїх бджіл пастися на нектарі з дерев чіурі у сусідньому лісі, дощ зірвав усі квіти з їхніх гілок.

44-річний пасічник щороку добував понад 40 кг (88 фунтів) меду на вулик. Але в 2021 році його комахи отримав менше половини від цього. Раніше Хатрі завжди міг переносити свої вулики в іншу частину регіону, щоб прогодувати комах, але минулого року майже ніде не було знайдено пилку чи нектару.
Протягом останнього десятиліття сильний дощ, тривала посуха та суворіша зима перервали сезони цвітіння в Непалі, зменшивши запаси меду в країні.

У 2020 році бджолярі Непалу виробляли приблизно на 50% менше меду, ніж три роки тому, і потепління клімату є великою причиною падіння, сказав Шива Прасад Шарма, бджоляр і президент Федерації бджолярів Непалу (FNBK). Національні дані про врожай меду за 2021 рік поки що недоступні, але Шарма передбачив, що це буде ще гірше, ніж минулого року, звинувачуючи надзвичайно вологий і тривалий сезон дощів у руйнуванні того, що було квітучою індустрією.

Згідно з даними Департаменту гідрології та метеорології, у сезон мусонів 2021 року — з червня по вересень — випало на 15% більше опадів, ніж у середньому, а в жовтні в частині країни – і в п’ять разів більше, ніж зазвичай.
«Бджоли дуже чутливі та сприйнятливі до високих і низьких температур, вони досить легко гинуть, тому в кліматі, що змінюється, потрібен додатковий догляд», — пояснює Сундар Тіварі, професор ентомології в Університеті сільського господарства та лісового господарства (AFU) в Читвані.

Бджолярі в Непалі кажуть, що незвичайні погодні умови призводять до збільшення випадків руйнування колоній, коли цілі рої гинуть або залишають свої вулики, щоб уникнути сильних дощів, морозів і сухості. Ділешвор Гурунг, пасічник з району Ламджунг в центральному Непалі, пригадав: навесні 2019 рік був таким спекотним і сухим, що тисячі бджіл у його 53 вуликах загинули.

«Я намагався захистити їх, накриваючи вулики змоченими джутовими мішками та соломою, але безрезультатно», – згадував Гурунг, який створює нуклеусні колонії з бджолиних сімей, щоб продавати їх початківцям- бджолярам.

Його бізнес знову постраждав у травні 2021 року, коли бджоли покинули чверть вуликів у пошуках їжі. Тривалі посушливі періоди привернули кліщів. Тривалий вологий сезон ускладнює політ бджіл, не даючи їм запилювати місцеві квіти та рослини, що в кінцевому підсумку призводить до зменшення джерел нектару.

Щоб спробувати захистити галузь від падіння врожайності, федеральний уряд у 2015 році запровадив схему страхування, яка покриває втрату медоносних бджіл через погодні лиха, такі як повінь і посуха, а також пестициди та нещасні випадки.Але мало хто з бджолярів страхує свою пасіку. Зараз у Непалі понад 11 000 бджолярів. З них, згідно з даними Страхової ради, лише 215 були застраховані станом на липень 2021 року.

Але одного страхування буде недостатньо для того, щоб індустрія була активною, оскільки вчені попереджають, що наслідки зміни клімату стануть ще більш інтенсивними та непередбачуваними, сказав Кем Радж Нойпане, професор садівництва в AFU.

Бджолярі та уряд повинні зосередитися на збільшенні біорізноманіття рослин і заохочувати пасічників і фермерів, чиї поля також дають їжу для медоносних бджіл, вирощувати рослини, які цвітуть у різний час року, щоб бджоли могли харчуватися цілий рік. Їх також потрібно переконати висаджувати більше багаторічних рослин і зменшити використання пестицидів. «Страхування допомагає, але щоб медоносна індустрія була активною, зараз настав час зберегти колонії безпечними, здоровими та сильними».

Джерело: https://www.japantimes.co.jp/news/2022/01/13/asia-pacific/nepal-honey-industry/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.