медова вода
Продукти бджільництва

Медова вода: що це і навіщо?

А ви знали, що за допомогою медової води можна стимулювати ріст рослин і змусити пошкоджене коріння відростати? Таким методом користується багато садівників та городників, адже стимулятори росту коштують чимало, а от приготувати такий розчин – практично нічого не вартує.

Мед містить вітаміни, фітогормони, органічні кислоти, біогенні стимулятори та мікроелементи, які здатні пробудити насіння й активізувати процеси вкорінення живців

Якщо занурити насіння у медову воду, воно не лише зійде швидше, а й насититься мікроелементами та мінералами, які потрібні для росту.

Таку воду використовують для:

  • живцювання смородини, айви, аґрусу, троянд, пеларгонії та помідорів;
  • пророщування насіння кабачків, гарбузів, огірків, томатів, капусти, баклажанів і перців.

Як приготувати засіб для стимуляції росту живців?

В 1 л відстояної теплої води розчинити 1 ч.л. меду. Зрізані живці на 6 см занурити у розчин на 12 годин. Можна висадити живці у пластмасові контейнери, на постійне місце росту, або ж переставити у звичайну воду, доки не з’явиться коріння.

Як приготувати засіб для стимуляції росту насіння?

У 250 мл відстояної води розчинити 1 ч.л. меду. Покласти насіння у марлеві мішечки і на 6 годин занурити у цей розчин. Після цього потрібно просушити насіння і висадити у ґрунт. Така стимуляція покращить схожість насіння та укорінення живців.

Джерело: https://simya.com.ua/chomu-rozsadu-treba-polyvaty-medovoyu-vodoyu/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *