цветение миндаля Калифорния
Цікаво

У США розпочалася “головна бджільницька подія у світі”

У Сполучених Штатах Америки розпочалася «головна бджільницька подія у світі». Або “великий танець”. Саме так місцеві бджолярі люблять називати початок цвітіння мигдалевих плантацій у Каліфорнії. Щоб зрозуміти чому саме так, кілька цифр.

85% світового виробництва мигдалю розташовано у цьому штаті. Тут його вирощують у долині, яка розтягнулася на 450 миль завдовжки та 60 миль завширшки. За останні 30 років площа каліфорнійських насаджень мигдалю зросла більш ніж утричі, досягнувши майже 400 000 гектарів! Або приблизно 100 мільйонів винятково рясно квітучих дерев!

Виробництво та експорт мигдалю – одна з головних статей доходу штату Каліфорнія, яку оцінюють майже в 4 млрд. доларів на рік. Виробництвом мигдалю займається 6,5 тис. місцевих фермерів.

У лютому до Каліфорнії з усіх кінців Сполучених Штатів прямують низки вантажівок (від 3 до 6 тисяч) кожна з яких везе по 200-400 вуликів. Причому їдуть вони не за медом. Урожайність мигдалю критично залежить від якісного запилення, тому місцеві фермери готові платити гарні гроші за кожну сім’ю, яку привезли до плантацій. Цікаво, що сім’я має становити не 20-25 даданівських рамок, як звикли щедрі українські бджолярі, а достатньо лише 5-8 рамок. За таку сімейку ще 40 років тому пасічникам платили 10 доларів. Але поступово ціни зростали і у 2012 році, коли спостерігалася масова загибель бджіл у США, ціна зросла до 200 доларів! Потім вона впала, але все одно залишається високою. За деякими оцінками, за запилення бджолярі отримують близько 250 млн. доларів за сезон.

Проте не все так райдужно. Пасічники відзначають, що на бджіл погано впливають стреси спричинені довгими переїздами, висока скупченість сімей веде до зараження інфекційними та паразитичними захворюваннями, а надмірне застосування фермерами гербіцидів та пестицидів призводить до сильного ослаблення сімей. 

Ви повинні увійти, щоб прочитати решту цієї статті. Будь ласка, увійдіть або оформіть передплату на електронний варіант газети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *