разведение пчел
Технології

Методи швидкого розмноження сімей

В бджільництві на протязі тривалого періоду було вироблено досить велику кількість методів ведення галузі. Але застосовувати їх слід вдумливо і головне – перевіряти на практиці, виробивши для себе основний, який можна буде застосовувати на своїй пасіці, вдосконалювати його.

В наш час, в більшості бажаючих займатися бджільництвом однією з основних перепон є брак коштів на придбання бджолосімей або бджолопакетів для подальшого збільшення пасіки і доведення її до розміру промислової. Хочу нагадати (особливо початківцям), про методи швидкого розмноження бджолиних сімей, інформація про які зібрана мною з різних джерел. Причому всі методи в тій чи іншій мірі опробуванні нами на власній пасіці і дали хороші результати.

Метод перший. Для відводків попередньо накопичують молодих бджіл в сім’ях-інкубаторах. З цією метою на пасіці підбирають сильні сім’ї і ставлять на їхні вулики другі корпуси. Обидва корпуси заповнюють рамками з печатним розплодом, який відбирають від інших сімей пасіки. До сімей, у яких відбирають рамки з печатним розплодом, підставляють рамки з відкритим розплодом з сімей-інкубаторів. По краях розплоду в кожен корпус ставлять дві покривні рамки з медом,по одній від кожної стінки корпусу. Оскільки рамки з розплодом відбирають без бджіл, то в сім’ях немає сенсу відшукувати маток, а на формування однієї сім’ї – інкубатора витрачається в середньому 20-25 хвилин.

Сформовану сім’ю-інкубатор, яка має 20 рамок переважно зрілого печатного розплоду, добре утеплюють і не оглядають до організації відводків. За цей час в ній накопичується велика кількість молодих бджіл.

Через 7-8 днів, під час хорошої погоди, вулик із сім’єю-інкубатором відносять в сторону, де стоять підготовлені і заправлені рамками з медом вулики або нуклеуси для відводків. На місце перенесеної сім’ї інкубатора ставлять запасний вулик з рамками для збору льотної бджоли, яка повертається з поля. Зачекавши, поки з сім’ї-інкубатора злетять всі льотні бджоли, приступають до формування відводків.

Ви повинні увійти, щоб прочитати решту цієї статті. Будь ласка, увійдіть або оформіть передплату на електронний варіант газети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *