Апітерапія

«М’ЯКИЙ» МЕЛІТТИН «ДИКИХ» БДЖІЛ БІЛЬШ ПРИДАТНИЙ ДЛЯ ЛЮДИНИ?

Отрута медоносної бджоли століттями використовувалася в народній медицині як протизапальний засіб. Її основний лікувальний компонент – меліттин – добре вивчений з наукою. Він приблизно в сто разів ефективніший за кортизон при запаленнях. Меліттин також досліджується та застосовується як активна речовина проти мікробів та ракових клітин. Однак цей білок має один недолік – при «передозуванні» він може нашкодити здоровим клітинам…

Нові відкриття та дослідження в галузі отрути «диких» бджіл Гессенського центру трансляційної геноміки біорізноманіття LOEWE (Німеччина) відкривають нові, більш безпечніші можливості їх застосування.

«Ідея нашого дослідження полягає у припущенні, що меліттин став токсичним лише під час еволюції. І що еволюційно більш старі одиночні бджоли можуть виробляти менш «агресивний» меліттин в отруті, які простіше та безпечніше використовувати», – розповідає доктор Роймон із факультету біологічних наук Університету Гете у Франкфурті, експерт з еволюції отрути у перетинчастокрилих.

Перші досліди велися з меліттином добутим у фіолетової бджоли-теслі.

«Ми досліджували вплив пептидів меліттину цієї бджоли на здорові та ракові клітини людини, визначили рівень вивільнення речовин-месенджерів та запальних маркерів і дійшли висновку, що він має менш агресивну дію на здорові клітини. У той же час, у лабораторних аналізах, цей меліттин показав багатообіцяючу руйнівну дію на клітини раку молочної залози», – розповів доктор Пелін Еркоц-Ерік.

Анатолій ГУРМАН, телеграм-канал автора https://t.me/pasikadenzadnem

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.