Миндаль пчелы
Цікаво

Мигдалеві плантації вбивають бджіл

Мигдальна промисловість Австралії з оборотом 1,8 мільярда доларів перебуває на підйомі завдяки тому, що у світі зростає попит на мигдальне молоко. Урожай мигдалю виріс з 100 000 тонн у 2003 році до 120 000 тонн у 2021 році, а Австралія є другим за величиною виробником цих горіхів у світі. Відомо, що запилення мигдалю бджолами суттєво підвищує його врожайність, тому фермери запрошують бджолярів та платять їм трохи менше 150 доларів за бджолину сім’ю, яка бере участь у запиленні. У серпні-вересні цього року понад 277 000 тисяч вуликів з бджолами було перевезено по всій Австралії ближче до мигдальних полів.

Однак дедалі більше бджолярів відмовляються від подібних кочівок. Причина – масова загибель бджіл.

«25 років тому, коли ми вперше приїхали на кочівлю до мигдальних полів, наші бджоли практично не втрачали сили у процесі роботи. Але що далі, то більше фермери використовують хімікати які шкідливі для бджіл. Зараз у кращому випадку бджоли дуже сильно слабшають у процесі запилення, у гіршому – гинуть. Внаслідок цього плата за запилення перестала покривати втрати бджіл. Я став спеціалізуватися на виробництві екологічно чистого меду», – розповідає містер Едміндс.

«У виробників мигдалю багатомільйонні прибутки, а ми для них лише працелюбні хлопці, які возять до них своїх бджіл, працюють по 18 годин на день, щоб нарешті переконатися, що у нас залишилася жменька здорових бджіл», – каже інший бджоляр.

Особливо тяжкими втрати бджолярів виявилися у 2021 році. Деякі бджолярі втратили цілі пасіки, рахунок збитків іде на мільйони доларів. Пасічники не сумніваються, що виною тому фунгіциди якими фермери без міри та з порушенням всілякі норми обробляють плантації.

Частину бджолярів збирають зразки загиблих бджіл, відправляють їх на аналіз, пишуть скарги, намагаються відшкодувати збитки. Максимальні штрафи за неправомірне використання хімічних речовин можуть становити в Австралії понад 72 000 доларів для корпорації або 36 000 доларів у будь-якому іншому випадку. Однак, поки що ніхто не покараний. На всі скарги бджолярів накладається резолюція «Йде перевірка».

Рада з мигдалю Австралії повідомляє, що обізнана про загибель бджіл і побоювання бджолярів, але виконавчий директор Тім Джексон каже, що досі неясно, чи було вбивство результатом дій фермерів, які вирощують мигдаль, чи причина в чомусь іншому. Він також заявив, що розуміє всю важливість ролі бджіл для вирощування мигдалю, і запевнив, що фермери докладуть усіх зусиль, щоб подібні випадки стали поодинокими. Зокрема, встановлюється сувора сертифікація допустимих до роботи пестицидів, посилюється контроль з правильного їх використання, а також рекомендується висадка місцевої флори навколо садів з мигдалем з метою підтримки розвитку бджолосімей.

Слід зазначити, що загибель бджіл на мигдалевих плантаціях спостерігається не тільки в Австралії. Про рекордні втрати комах заявляють також бджолярі США. Так видання The Guardian, повідомляє, що за їхніми даними, за кілька зимових місяців 2018-2019 років місцеві пасічники втратили 50 мільярдів бджіл, що брали участь в запиленні цієї культури, а це в сім разів більше населення планети.

Джерело: https://www.theage.com.au/national/victoria/chemical-concerns-after-mass-bee-kill-20211206-p59f84.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *