Без категорії Новини з України

НА ЗАКАРПАТТІ ГРУПА НАУКОВЦІВ ВИВЧАЛА КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ

На днях з робочим візитом до НПП «Синевир» прибула група пасічників-науковців.

Зокрема були присутні доцент кафедри соціальної антропології університету ім. Вільфріда Лор´є в м. Вотерлоо, провінція Онтаріо (Канада) – Тетяна Річардсон, співробітник Київського інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича – Віктор Папп, а також пасічник промисловик з Молдови – Григорій Скутарь.

Мета візиту до НПП «Синевир» – ознайомлення та вивчення медоносних карпатських бджіл цього регіону. Тетяна Річардсон вже довгий час вивчає медоносні бджоли, тому вивчення карпатських бджіл, які збережено в цьому регіоні саме і викликало її інтерес.

Гості ознайомилися з принципом роботи одного з пунктів контрольованого парування бджіл «Кантина», який розміщено на території НПП «Синевир», його можливості та завдання. Отримали інформацію про кількість пасічних господарств у населених пунктах, що знаходяться у межах нацпарку. Спільно обговорили питання про природоохоронну діяльність парку, кліматичні умови, географічне розташування тощо.

Пані Річардсон зазначила, що територія НПП «Синевир» як природоохоронна установа з позитивними для бджіл в плані природної ізоляції фізико-географічними особливостями – одна з небагатьох унікальних місць Українських Карпат, де утримання, розведення та подальша селекція саме цієї породи бджіл є надзвичайно актуальною і має великий потенціал. Головне, підсумовуючи всі наявні позитивні природні фактори, можна твердо сказати, що у бджолярів нашого гірського краю є можливість передати безцінний генетичний ресурс карпатських бджіл наступним поколінням людству.

https://zakarpattya.net.ua/News/222925-Na-Zakarpatti-mizhnarodna-hrupa-pasichnykiv-naukovtsiv-vyvchala-medonosnykh-karpatskykh-bdzhil-rehionu-FOTO

One Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.