Медоносные пчелы (Apis mellifera)
Біологія бджоли

Найпоширеніша бджола в світі виникла 7 млн. років назад в Азії

Вважається, що медоносні бджоли родом із Південно-Східної Азії, але питання про те, звідки вони прийшли до Європи, з Азії чи Африки, і коли це сталося, широко обговорюється.

Кетлін Доганцис із Йоркського університету що в Канаді та її колеги вирішили це питання, проаналізувавши геноми 251 західної медоносної бджоли, що охоплюють 18 підвидів, зібраних з усієї Європи, Африки та Азії.

Команда виявила, що західні види медоносних бджіл спочатку еволюціонували в Західній Азії, а потім поширилися в Європу і Африку, де різні підвиди сформувалися в результаті природного відбору. 

“Ми зосередилися на отриманні зразків з Африки та Азії, тому що вони, як правило, недостатньо представлені у дослідженнях походження медоносних бджіл”, – говорить Доганзіс.

Порівнюючи подібність геномів бджіл один з одним, команда дійшла висновку, що предок A. mellifera виник у Азії близько 7 мільйонів років тому, а потім поширився до Африки та Європи близько 6 мільйонів тому.

Це дослідження суттєво розширює часові рамки виникнення та розповсюдження бджоли. Адже раніше припускали, що африканські та європейські підвиди еволюціонували протягом останнього мільйона років.

Джерело: https://www.newscientist.com/article/2300160-worlds-most-common-bee-originated-7-million-years-ago-in-asia/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.