закон про бджільництво
Законодавство

Нардепи відправили законопроекти про бджільництво на доопрацювання

Верховна Рада України 27 січня 2022 року не змогла ухвалити за основу проект закону «Про розвиток галузі бджільництва, охорону, захист та збереження бджіл» №5274 та альтернативний №5274-1.

Жоден із документів не отримав необхідну кількість голосів народних депутатів.

Голова підкомітету Комітету з питань аграрної та земельної політики Маргарита Шол доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5274-1, а законопроект №5274 — відхилити. В результаті голосування, 274 голосами наролних обранців законопроекти були відправлені на доопрацювання.

Як зазначається у пояснювальній записці, проект закону №5274 розроблений з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин у галузі бджільництва, визначення правових, економічних та організаційних основ галузі, спрямованих на охорону, захист та збереження бджіл, поліпшення племінних і продуктивних якостей бджіл, відновлення та розвиток кормової бази, захист професійних та економічних інтересів пасічника (бджоляра), розвиток і захист національного ринку продуктів бджільництва, задоволення потреб споживачів щодо безпечності продукції бджільництва, забезпечення сталого розвитку та підвищення економічної ефективності й конкурентоспроможності галузі бджільництва. 

Альтернативним законопроектом (№5274-1) також пропонується унормувати переробку та реалізацію продуктів бджільництва, ефективне використання бджіл для запилення ентомофільних рослин, використання бджіл та продуктів бджільництва у профілактиці та лікуванні захворювань людини.

Джерело: https://kurkul.com/news/29487-deputati-provalili-golosuvannya-za-zakonoproyekti-pro-rozvitok-bdjilnitstva

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *