конопляний мед
Продукти бджільництва

Чи можуть бджоли зробити “веселий мед”?

У ряді штатів Канади рослина конопля (ще її прийнято називати рекреаційна марихуана, різновид канабісу), була легалізована у 2018 році. У США 19 штатів дозволили вирощування цієї рослини, незважаючи на те, що вона, як і раніше, криміналізована на федеральному рівні. Вирощування конопель також дозволено (з обмеженнями) у деяких інших країнах світу. В Україні вирощування і рекреаційне (для розваги, відпочинку) вживання марихуани наразі заборонено. 

У обивателів тут же виникає припущення: якщо є рослина конопля, то має існувати конопляний мед. А чи має він лікувальні або психотропні властивості? Адже доведено, що коноплі містять тетрагідроканабінол (ТГК) і канабідіол (КБД), а лікувальні препарати, що містять ці речовини, мають болезаспокійливу, протисудомну та антиспастичну дію, пригнічують нудоту та блювоту у онкологічних хворих та ВІЛ-інфікованих.

Щодо конопляного меду відповідь однозначна: коноплі – рослина, що запилюється повітряним шляхом. У неї існує два види суцвіть – чоловічі та жіночі. Жіночі квіти нектару не виділяють, тому комахам не цікаві, конопляного меду існувати не може.

Із пилком ситуація інша. Чоловічі квіти на неї багаті. Канадські дослідники задалися питанням, а чи збирають бджоли цей пилок і чи має він бажані для людей властивості. 

Ви повинні увійти, щоб прочитати решту цієї статті. Будь ласка, увійдіть або оформіть передплату на електронний варіант газети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *