день бджіл
Календар подій Новини

Науковці України та Франції об’єднують зусилля, щоб зберегти бджіл

20 травня Україна долучилася до святкування Всесвітнього дня бджіл. Це свято було запроваджене Організацією об’єднаних націй у 2017 році з метою підвищення обізнаності про загрози для запилювачів внаслідок людської діяльності.

Ініціаторами заходу стали ГО «Фундація жінок-пасічниць», Спілка пасічників України, ряд наукових інститутів, зокрема Національний університет біоресурсів і природокористування України та ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича», за участі Торгово-промислової палати України, Міністерства аграрної політики і продовольства України, Посольства Франції в Україні, а також за підтримки цілої низки компаній медової галузі, зокрема ТОВ «Парк плюс», ТОВ «Медовий спас», ТМ «Сікера», ТЗОВ «Українські медовари», ТОВ «Асканія ПАК», ТМ «Медові Брати», ТОВ «ОТК», ТМ «Медова фабрика», ТОВ «Апіпродукт»

Цього року Всесвітній день бджіл в Україні вперше святкували на офіційному рівні, — розповідає голова ГО “Фундація жінок-пасічниць” Леонора Адамчук. — Крім урочистої частини та конференції програмою була передбачена подорож провідними науковими, навчальними та виробничими установами, пов’язаними з бджільництвом. Відвідали навчальну пасіку, музей бджільництва. Серед підприємств вибрали малого та великого виробника. Побували на підприємстві “Сікера”, яке виробляє медові напої, створюючи додану вартість до продуктів бджільництва, що важливо для підвищення економічної ефективності галузі. Серед великих переробників обрали компанію «Асканія ПАК», яка є лідером з обсягів перероблення продуктів бджільництва та експорту меду. Обидва ці підприємства працюють за міжнародними стандартами якості.

Активну участь у святкуванні Всесвітнього дня бджіл взяли міжнародні партнери. У круглому столі “Збережемо бджіл – врятуємо довкілля” на запрошення Посольства Франції в Україні спікером виступила міжнародний експерт Енн Далмон, доктор наук, науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Франції, координатор проєкту UMT PRADE «Захист бджіл в навколишньому середовищі».

Організатори свята мають намір зробити масштабне святкування Всесвітнього дня бджіл в Україні традиційним щорічним заходом. Науковці України та Франції домовилися також підготувати меморандум про співпрацю Інституту бджільництва ім. П. І. Прокоповича, профільної кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України та Національного науково-дослідного інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища Франції.

– Мова йде про подальше наукове співробітництво та реалізацію спільних проектів, націлених на збереження бджіл,— розповідає голова ГО “Фундація жінок-пасічниць” Леонора Адамчук.— Підписати меморандум ми домовилися на Медовому форумі, який проходитиме в Україні восени цього року.

Переглянути засідання круглого столу можна за посиланням.

Автор: Саріогло І.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.